​British Airways uczestniczy w szkalowaniu Armii Krajowej. Przyłącz się do bojkotu!

Na pokładach British Airways rozpoczęto wyświetlanie niemieckiego filmu szkalującego Armię Krajową – „Unsere Mütter, unsere Väter” w ramach programu „In Flight Entertainment” czyli programu up

twitter.com/CrysFischetti
Na pokładach British Airways rozpoczęto wyświetlanie niemieckiego filmu szkalującego Armię Krajową – „Unsere Mütter, unsere Väter” w ramach programu „In Flight Entertainment” czyli programu uprzyjemniania lotu.
 

British Airways przewozi rocznie miliony pasażerów (według dostępnych danych np. w 2012 roku – 37,5 mln). Wyświetlanie filmu UMUV na pokładach samolotów BA spowoduje, że pasażerowie, niejednokrotnie pierwszy raz słyszący o Armii Krajowej nabędą fałszywego przekonania nie tylko o charakterze największej armii podziemnej II wojny światowej, ale także o przebiegu II wojny światowej i charakterze narodowym Polaków.
 
Reduta Dobrego Imienia zwróciła się do władz British Airways o odstąpienie od zamiaru wyświetlania szkalującego serialu. Jednym z powodów jest m.in. nie tylko jawnie szkalujący charakter miniserialu, lecz także fakt, że BA będące narodowym przewoźnikiem lotniczym w Wielkiej Brytanii powinny z wielką ostrożnością podchodzić do wszystkich zdarzeń mających charakter obrażania uczuć jakiejkolwiek mniejszości. Znane są przypadki błyskawicznej reakcji BA w momencie urażenia uczuć Azjatów przez personel BA. Na monity ze strony Polaków BA odpowiedziało zdawkowym pismem działu kontaktu z klientami.
 
Przyszedł czas bardziej zdecydowanych działań – oprócz listów protestacyjnych do zarządu  BA, które można podpisywać poprzez stronę www Reduty Dobrego Imienia trzeba rozpocząć bojkot konsumencki British Airways oraz bojkot obsługi tych linii lotniczych.
 
Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom wzywa wszystkich, którzy chcą być solidarni z obrażanymi żołnierzami Armii Krajowej, aby nie korzystali z linii lotniczych British Airways.
 
Jeśli mają wpływ na zakup biletów lotniczych do podróży służbowych – aby odstąpili od ich zakupu do czasu, aż szkalowanie Armii Krajowej na pokładach BA się zakończy. Dotyczy to szczególnie kierowników instytucji państwowych, posłów i senatorów, pracowników ministerstw i innych agend rządowych oraz firm z udziałem Skarbu Państwa.
 
Pracowników służb obsługujących na lotniskach samoloty BA lub mającymi styczność z załogami samolotów BA (Straż Graniczna, Służba Celna, Urząd Lotnictwa Cywilnego, pracownicy portów lotniczych,) wzywamy, aby wypełniali swoje obowiązki szczególnie sumiennie, zgodnie ze WSZYSTKIMI procedurami przewidzianymi w stosunku do załóg i samolotów, tak, aby BA odczuło, że Państwo Polskie zwraca uwagę na to jaki jest stan British Airways, linii lotniczych biorących udział w szkalowaniu historii kraju, którego obywatele przelewali krew w obronie Wielkiej Brytanii.
 
Wzywamy kooperantów BA w Polsce, aby w kontaktach  BA, zarówno na poziomie oficjalnym jak i prywatnie uświadamiali pracownikom BA jakiego rodzaju uczynków dopuszcza się ich pracodawca.
 
Wzywamy polskich pracowników BA, zarówno w Kraju jak i za granicą, aby w ramach codziennych kontaktów z kierownictwem firmy żądali zaprzestania zniesławiania Armii Krajowej.
 
Wzywamy czytelników do wysyłania protestów nie tylko poprzez stronę WWW Reduty, ale także pisemnie na adres BA w Polsce (podany na końcu niniejszego apelu) oraz o dzwonienie z protestami na numery telefoniczne podawane przez BA do obsługi klientów – zablokujmy je, niech oszczercy nie robią interesów w Polsce i z Polakami.
 
Wzywamy Polaków w Wielkiej Brytanii do wysyłania protestów do władz British Airways.
 
Reduta Dobrego Imienia planuje jeszcze inne działania,  o których ze zrozumiałych względów będzie informować w terminie późniejszym.
 
Maciej Świrski
Prezes Zarządu
Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom
 

Adres korespondencyjny British Airways w Polsce:

British Airways, Marszałkowska 76, 00-517 Warszawa

Numery telefonów, na które należy dzwonić z protestami:

22 529 90 00

22 306 08 51

22 306 08 50

fax 22 306 08 37

22 306 07 00

Adres email osoby w British Airways do której należy wysyłać protesty (mogą być po polsku) helen.blenkinsop@ba.com . Temat maila powinien być po angielsku, na przykład: „Protest against recent broadcast of defamatory anti-Polish movie on BA flights”

 


Źródło: niezalezna.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo