NA MAJDAN!!! Po nocnym szturmie w Kijowie - NASZA RELACJA!

Wojciech Mucha

Dziennikarz, reporter i publicysta mediów związanych ze Strefą Wolnego Słowa (od 2011 r.).

Kontakt z autorem

  

Okrągły stół, o którym w Kijowie mówiło się jeszcze wczoraj, został dziś około 2 w nocy czasu kijowskiego przerobiony na barykadę. Wtedy to rozpoczął się szturm jednostek "Berkut" - spadkobierców sowieckiego OMONU na barykady majdanu niepodległości.

Setki funkcjonariuszy Berkutu w asyście ubranych w odblaskowe kamizelki pracowników zakładu komunalnego rozpoczęło spychanie demonstrantów z kolejnych barykad. Równocześnie przystąpiło do demontażu barykad. Ostatecznie zrównali z ziemią miasteczko namiotowe na Majdanie. Reporterzy "Codziennej" dopiero po wielu minutach, przez zasieki, zamieszki i rozlaną benzynę dotarli do oblężonego i zabarykadowanego centrum prasowego.

Po kilku godzinach od rozpoczęcia szturmu można powiedzieć jedno: - Władza przegrała tą nocną bitwę. Tak mi się przynajmniej wydaje. Szturm berkutowców przyniósł tylko zniszczenie barykad i namiotów. Ale ludzi nie złamał, jest ich coraz więcej, tu na Euromaidan. Teraz ze sceny leci: "Viva Ukraina" na melodię "We will rock You". Ale o kamieniowaniu nie ma mowy. Opór Ukraińców jest bierny, jeśli tak oczywiście można nazwać to, co robią ci niesamowici ludzie.


@DPPlochocki Konsomolska Prawda

- Oczekujemy od Unii Europejskiej stanowczych działań, a nie kolejnych obietnic - mówi "Codziennej" Ołeh Tiahnybok, lider partii "Swoboda", który już po szturmie pojawił się w centrum prasowym. - Jesteśmy wdzięczni Polsce za to co dla nas robi, i tak zrobiła wiele, począwszy od sejmowej uchwały w naszej sprawie, więc jeśli zrobi jeszcze więcej,będziemy szczęśliwi - dodaje.

Zdaniem Tiahnyboka akcja pacyfikacyjna pokazuje, że rozmowy między prezydentem Janukowiczem a szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton nie przyniosły efektów. W komentarzach co rusz pojawia się spekulacja, cóż takiego musiał od niej usłyszeć, i co usłyszał o tej rozmowie od Władimira Putina,że zdecydował się na pacyfikację Majdanu Niepodległości.

Ze sceny na Majdanie trwają nawoływania do Kijowian, aby jak najliczniej stawili się na placu. Nawołuje Witalij Kliczko, lider partii "UDAR", piosenkarka Rusłana, nieformalna twarz protestu i wielu innych znanych Ukraińców. "Kijów - wychodź, Ukraina - wstawaj!" - niesie się ze sceny, pod którą są już teraz tysiące ludzi. Kijów wstaje.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Radio ZET sprzedane. W tle transakcji „Agora”, skandynawski bank i miliarder George Soros

Zdjęcie ilustracyjne/Georg Soros / By Jeff Ooi - Photo taken by Jeff Ooi., CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1467093

  

Agora poinformowała dzisiaj o zawarciu ze spółką SFS Ventures umowy. Jej przedmiotem jest zakup 100 proc. udziałów Eurozet, do którego należy m.in Radio Zet. Jak informują niektóre media, pośrednio właścicielem akcji obu nabywców Eurozet-u jest amerykański miliarder George Soros.

Agora podała, że transakcja nabycia 40 proc. udziałów w spółce Eurozet została sfinansowana w części ze środków własnych, a w kwocie 75 mln złotych z sublimitu kredytowego w rachunku bieżącym, który zostanie skonwertowany na kredyt nieodnawialny w DNB Bank Polska. Jedynym akcjonariuszem tego ostatniego jest skandynawski Bank DNB.

SFS Ventures i Agora podpisały ponadto "umowę wspólników", regulującą szczegółowe zasady inwestycji w Eurozet przez SFS Ventures, jako wspólnika większościowego, i Agorę, jako wspólnika mniejszościowego, oraz zasady współpracy tych podmiotów. Umowa wspólników przewiduje m.in. zobowiązania Agora i SFS Ventures do niezbywania udziałów Eurozet (lock-up).

W styczniu Agora podała, że wspólnie z czeską spółką SFS Ventures rozpoczęła negocjacje w sprawie potencjalnego nabycia udziałów w spółce Eurozet. Do grupy Eurozet należą Radio ZET, Antyradio, Meloradio (do września ub.r. działające pod nazwą ZET Gold) i Chillizet oraz serwisy internetowe, a także spółka Studio ZET produkująca reklamy radiowe i telewizyjne oraz agencja eventowa Eurozet Live.

SFS Ventures jest spółką prawa czeskiego, której większość udziałów jest własnością spółki zależnej Sourcefabric, oferującej rozwiązania typu open source dla mediów, a udział mniejszościowy posiada spółka Salvatorska Ventures LCC, zarejestrowana w USA spółka zależna Media Development Investment Fund (MDIF).

Jak informuje portal money.pl, Fundusz MDIF finansowo wspierany jest przez miliardera George'a Sorosa. Jego majątek wyceniany jest przez agencję Bloomberg na 7 mld dol. Daje mu to miejsce w trzeciej setce najbogatszych ludzi na świecie.

W komunikacie spółek na temat transakcji nazwisko amerykańskiego finansisty wprawdzie nie pada, ale pośrednio jest właścicielem akcji obu nabywców Radia Zet. Poza tym, zaangażowanie w wykup stacji sprawia, że Soros zainwestuje ok. 200 mln zł.

- informuje money.pl

O tym, kim jest George Soros, pisał Andreas von Rétyi - znany niemiecki politolog i publicysta, autor książki: „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata”.

Wygląda na to, że globalnym cinkciarzem, który dorobił się na gigantycznych spekulacjach walutami. Sam siebie kreuje na wielkiego filantropa, w rzeczywistości jest megazagrożeniem dla świata. Tego świata, w którym żyjemy, który znamy, bowiem Soros wymyślił dla nas wszystkich świat inny, w jego mniemaniu lepszy, bo pozbawiony narodów, tradycji, religii, za to oparty na nieustannych spekulacjach gospodarczych, głównie walutowych, co uczyniło zeń miliardera"

- czytamy w książce Andreasa von Rétyi  

Autor dodaje, że Soros zajmuje się także kształtowaniem opinii na szeroką skalę, za pomocą mediów pozornie niezależnych, które mogą być co prawda niezależne od poszczególnych rządów, ale na pewno nie od imperium Sorosa.

[polecam:https://niezalezna.pl/251050-brytyjski-financial-times-wybral-czlowieka-roku-to-ofiara-nacjonalistow-george-soros][polecam:https://niezalezna.pl/221292-takie-sa-metody-george39a-sorosa-premier-wegier-wyjasnia-mechanizmy-dzialan-lewicowego-biznesmena]


Eurozet był wystawiony na sprzedaż kilka miesięcy po kupnie go przez Czech Media Invest od francuskiego koncernu Lagardere. Czeska firma przejęła Eurozet razem z aktywami radiowymi Lagardere w Czechach, Rumunii i na Słowacji, płacąc 73 mln euro. Transakcję ogłoszono w kwietniu 2018 roku, a w czerwcu zgodę na jej realizację w Polsce wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Na początku grudnia 2018 r. portal wirtualnemedia. pl poinformował, że ofertę zakupu Eurozetu złożyła Grupa Fratria. Wśród potencjalnie zainteresowanych wymieniano także Agorę, ZPR Media i PMPG Polskie Media.

W połowie stycznia portal money.pl podał, że polski inwestor Zbigniew Jakubas chce kupić od Czech Media Invest Radio ZET.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap, money.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl