Zełenski podziękował Polsce za przywództwo w walce o czołgi dla Ukrainy. Szef MON odznaczony Orderem Za Zasługi I Klasy

„Dziękuję za konkretne i ważne kroki, które Polska czyni dla wzmocnienia naszych sił zbrojnych” – oświadczył Wołodymyr Zełenski na spotkaniu z wiceministrem Mariuszem Błaszczakiem. Prezydent Ukrainy podkreślił ważną rolę Polski jako inicjatora tzw. koalicji czołgowej. Podczas spotkania wręczył szefowi resortu obrony Order Za Zasługi I Klasy.

Twitter

Wołodymyr Zełenski podziękował także za pomoc Polski na wielu innych płaszczyznach oraz solidarność narodu polskiego z Ukraińcami.

„Prezydent zaznaczył przywódczą rolę Polski w pomocy na rzecz bezpieczeństwa Ukrainy oraz ważną rolę Warszawy w zapoczątkowaniu koalicji czołgowej dzięki decyzji (Polski) o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard 2”

– przekazało biuro prasowe Zełenskiego.

Szef państwa wyraził nadzieję, że decyzje o przekazaniu ukraińskiej armii ciężkiego uzbrojenia niebawem przyniosą wyniki na froncie wojny Rosji przeciwko jego państwu.

„Stworzenie koalicji czołgowej to nie tylko wzmocnienie Sił Zbrojnych Ukrainy, ale również przyspieszenie wyzwalania ukraińskich terytoriów. Jestem wdzięczny za znaczące wsparcie Polski w tej sprawie”

– powiedział Zełenski.

Według kancelarii prezydenckiej w Kijowie Zełenski poinformował Błaszczaka o sytuacji na froncie oraz potrzebach wojsk i omówił z nim dalsze działania. Szczególną uwagę poświęcono zaplanowanemu na połowę lutego spotkaniu państw, które wspierają obronność Ukrainy w ramach tzw. formatu Ramstein.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina #Polska #wsparcie dla Ukrainy #koalicja czołgowa #wojna

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo