Trzaskowski współtworzył rezolucje przeciwko Polsce? Nowe fakty ws. afery korupcyjnej w PE

- Rezolucje przeciwko Polsce, były pisane przez grupy polityczne i ludzi, którzy są albo oskarżeni o korupcję, albo już aresztowani, albo znajdują się w kręgu podejrzeń – powiedział na antenie w TVP Info Dominik Tarczyński. Europoseł PiS przypomniał też, że w 2016 r. współtworzył je... Rafał Trzaskowski. – LIBE (której szefem jest Juan Fernando Lopez Aguilar) to komisja, z której wyszły wszystkie rezolucje przeciwko Polsce – dodał.

Aleksiej Witwicki/ Gazeta Polska

Niemal codziennie na jaw wychodzą nowe ustalenia w złożonej i sięgającej szeroko aferze korupcyjno-szpiegowskiej w Parlamencie Europejskim. Poseł Dominik Tarczyński zbiera materiały, które mogą wskazywać, że część eurodeputowanych zamieszanych w skandal korupcyjny, brała udział w trwających przez kilka ostatnich lat atakach na Polskę w PE.

W ostatnich dniach media hiszpańskie w serii tekstów zainteresowały się przewodniczącym europarlamentarnej komisji LIBE, z której wyszło większość projektów rezolucji uderzających w Polskę w ostatnich latach, Juanem Fernando Lopezem Aguilarem. Ujawniono nagrania, na których widać, jak w komisji, w której głosowano zniesienie wiz dla Katarczyków, posiedzenie przerwano, a Eva Kaili i Mark Tarabella - główni bohaterowie afery - podchodzili do Aguilara i - prawdopodobnie - przekazywali mu instrukcje.

- Dzisiaj rano opublikowano szokujący materiał z nagrania komisji, którą prowadził poseł Aguilar. To znany w Polsce człowiek, jeden z najbardziej zaangażowanych w akcje przeciwko Polsce. To Lopez Aguilar pytał podczas spotkania z opozycją polską, co "jeszcze możemy zrobić", mówił o "obaleniu polskiego rządu", a Radosław Sikorski zwracał mu wówczas uwagę "na polskich dziennikarzy"

- tłumaczył dziś w TV Republika Dominik Tarczyński.

Wszystkie materiały publikowane przez media zagraniczne w związku z aferą korupcyjną w PE wskazują na środowisko socjalistów, jedno z najbardziej zaangażowanych w ataki na Polskę. 

LIBE - komisja przeciwna Polsce

O sprawie politycy dyskutowali na antenie TVP Info. Dominik Tarczyński przypomniał, że LIBE to komisja, „z której wyszły wszystkie rezolucje przeciwko Polsce” i pokazał jeden z projektów rezolucji, której współautorem jest właśnie Aguilar. 

Europoseł PiS wyliczał, że jeśli chodzi o rezolucje przeciwko Polsce, ogłaszał je Francesco Giorgi, aresztowany partner Kaili, asystent jednego z zatrzymanych europosłów. 

Tarczyński zwrócił wcześniej uwagę, że to właśnie w raporcie przygotowanym przez Fight Impunity, organizację jednej z głównych postaci zamieszanych w aferę korupcyjną, przebywającego obecnie w areszcie socjalisty Pier Antonio Panzeriego, „mogliśmy przeczytać, że w Polsce rządzą biali suprematyści, fanatyczni katolicy” - czytamy na portalu tvp.info. 

– Na podstawie tych raportów Polska była atakowana w tej izbie. Nazywano nas nawet faszystami. Tylko dlatego, że nie podobało się tutejszemu towarzystwu, jaki rząd w Polsce został wybrany – mówił polityk. 

Trzaskowski współtworzył rezolucje przeciwko Polsce?

Wskazywał też na wątek w tej aferze organizacji pozarządowych (NGOS). – W tych rezolucjach możemy przeczytać, że granty, które są przeznaczone dla NGOS-ów, będą wyłączone z zamrożenia środków europejskich dla Polski. Mówiąc wprost, NGOS-y dostaną pieniądze, a rząd nie. Organizacje jak ta, która prała pieniądze. I oni sami to ogłaszają... – dziwił się polityk, cytowany przez portal tvp.info. 

– Dlatego trzeba przypomnieć, kto w 2016 rok wysyłał i współtworzył rezolucje przeciwko Polsce. Widzicie tutaj nazwisko polskiego polityka – Rafała Trzaskowskiego. To dowód na to, że te rezolucje przeciwko Polsce były przez niego wysyłane

– wskazał europoseł pokazując dokument. 

– Więc jeżeli widzimy, że NGOS-y prały pieniądze, przygotowywały raporty, na podstawie których były rezolucje przeciwko Polsce i sprawa jest badana – bo prokuratura twierdzi, że trwało to 15 lat – a w 2016 roku mamy Trzaskowskiego, który przesyła, konsultuje dokumenty związane z rezolucją przeciwko Polsce, to jak trzeba to nazwać? W mojej ocenie to zdrada, której nie można się dopuszczać – ocenił dodając, że osoby odpowiedzialne w NGOS-ach i w komisjach „powinny ponieść odpowiedzialność karną”. 

– Mówimy tutaj o przewodniczącym komisji w PE, w której w trakcie przesłuchania opozycji pytał, co jeszcze możemy dla was zrobić, aby bronić praworządności. Mamy tutaj 60 europosłów podejrzanych, kolejne aresztowania, zaangażowanie polskich polityków, mamy senator z PO, która jest wymieniana w Katargate, bo jako polski senator zatrudnia Marokańczyka jako asystenta – mówił. 

Jak podaje portal tvp.info, Tarczyński nawiązał w ten sposób do ustaleń „Gazety Polskiej", która przekazała, że Senat RP dzięki staraniom podejrzewanego o korupcję i działalność wywiadowczą w Parlamencie Europejskim Abderrahima Atmouna, ambasadora Maroka w Warszawie, zaangażował się w zacieśnienie relacji polsko-marokańskich. Według gazety dyplomata lobbował za uznaniem przez kraje Unii Europejskiej terenu Sahary Zachodniej za integralną część Maroka. 

 Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

 

#Katargate #afera #PE #UE

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo