TYLKO U NAS: Nowa ramówka TV Republika

Telewizja REPUBLIKA cały czas się rozwija. Do swojej ramówki wprowadza właśnie dwie nowości.

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Telewizja REPUBLIKA cały czas się rozwija. Do swojej ramówki wprowadza właśnie dwie nowości. Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl publikujemy zestawienie dotyczące premier telewizyjnych zarówno najpopularniejszych jak i nowych programów.

We wtorek 1 października rusza nowa, jeszcze bogatsza ramówka TV REPUBLIKA. Oprócz znanych już i bardzo popularnych programów widzowie Telewizji Republika dostają dwie jesienne nowości: „Za siódmą górą” czyli program podróżniczy Stefana Czernieckiego oraz satyryczne „Wolne żarty” Jana Pietrzaka.

Już od 4 września widzowie Telewizji Republika mogą codziennie oglądać pasmo poranne „Polska na Dzień Dobry” prowadzone przez Piotra Goćka i Michała Rachonia, w którym m.in.  najważniejsze wydarzenia dnia „Chłodnym okiem” ocenią Tomasz Terlikowski, Bronisław Wildstein i Rafał Ziemkiewicz. Popołudniowe i wieczorne „Wolne Głosy” obok Katarzyny Gójskej-Hejke i Joanny Lichockiej prowadzą Antoni Trzmiel i Piotr Wąż.

Katarzyna Gójska-Hejke i Piotr Lisiewicz na nowo zapraszają do programu „Kulisy manipulacji”, gdzie uczą samodzielnego myślenia i niepoddawania się technikom manipulacyjnym, używanym przez polityków i media głównego nurtu.

Tomasz Sakiewicz w „Politycznej kawie” a Rafał Ziemkiewicz w swoim „Saloniku politycznym” omawiają i analizują najważniejsze wydarzenia każdego tygodnia.

Oprócz tego w każdą środę o godz. 19.00 - magazyn śledczy Anity Gargas „Zadanie specjalne”. W pierwszym programie po wakacjach Anita Gargas zajęła się palącym problemem polskich kierowców czyli radarami, które w zastraszającym tempie wyrastają na naszych drogach.

W każdą sobotę o godz 13.05 przed telewizory i komputery zapraszać będzie podróżnik, dziennikarz, autor książek i kartograf – Stefan Czerniecki. Człowiek nietuzinkowy, wielbiciel latynoskiej koncepcji świata i badacz dziewiczych rejonów naszego globu. Podróżnik inny od wszystkich bo w przeciwieństwie do większości jego kolegów po fachu, Stefana Czernieckiego interesuje przede wszystkim człowiek: każda ludzka historia, każdy zwyczaj i każda legenda. Czerniecki szuka opowieści  o człowieku, o jego relacjach ze społecznością, z naturą, z Bogiem i w tym kontekście pokazuje świat. Od 5 października razem z Martą Jeżewską będzie to robił specjalnie dla widzów Telewizji Republika.

Trzy pierwsze odcinki programu „Za siódmą górą” poświęcone będą jednemu z ukochanych miejsc Czernieckiego – Buenos Aires - bo jak sam mówi, ujęty atmosferą latynoskiego lądu, spontanicznością na ulicy Buenos, pięknem południowoamerykańskiej różnorodności krajobrazu, szybko zorientował się, że jest to miejsce wyjątkowe i  że musi to miejsce pokazać.

Jan Pietrzak, słynny twórca kabaretu „Pod Egidą” mówi, że piosenki które śpiewa w  „Wolnych żartach” nie mogłyby być puszczane w żadnej innej polskiej telewizji! Wydaje się, że jest to najlepsza reklama jego autorskiego satyrycznego programu, którego premierowy odcinek w Telewizji Republika można zobaczyć w każdą niedzielę o godz. 12.05. Tego cotygodniowego komentarza najbardziej niepokornego z artystów - po prostu nie wolno przegapić.

Poniżej publikujemy zestawienie premier w TV Republika:

PONIEDZIAŁEK

„STUDIO OTWARTE” - 19:00

WTOREK

„BRONISŁAW WILDSTEIN PRZEDSTAWIA” - 19:00

ŚRODA

„ZADANIE SPECJALNE” - 19:00
„POD PRĄD” - 22:30

CZWARTEK

„BIZNES OD PRAWA DO LEWA” - 19:00
„DOKUMENT W REPUBLICE” - 23:10

PIĄTEK

„KULISY MANIPULACJI” - 19:00

SOBOTA

„TYDZIEŃ DO RYMU” - 10:05
„POLITYCZNA KAWA” - 12:30
„ZA SIÓDMĄ GÓRĄ” - 13:05
„SALONIK POLITYCZNY” - 13:25
„STARCIE CYWILIZACJI” - 13:55

NIEDZIELA

„KOŚCIÓŁ, W KTÓRYM ŻYJEMY” - 9:15
„WOLNE ŻARTY” - 12:05
„KONTRA – MAGAZYN HISTORYCZNY” - 12:15
„LITERATURA NA TRZEŹWO” - 12:45
„KUCHNIA POLSKA” - 13:15
„REPUBLIKA KULTURY” - 19:00

 

 


Źródło: niezalezna.pl,TV Republika

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo