"Oni nie mogą znieść tego, że nie rządzą". Kaczyński o tym, co opozycja robiła w 2005 i 2015 roku

- Po wyborach w 2015 w ogóle jeszcze nie sformowaliśmy rządu, a już było wiadomo, że to nie jest demokracja - mówił Jarosław Kaczyński, wspominając utworzenie przez opozycję KOD. - Oni po prostu nie są w stanie znieść tego, że to oni nie rządzą - dodał.

Twitter.com/Prawo i Sprawiedliwość @pisorgpl

Podczas swojego wystąpienia w Tomaszowie Mazowieckim prezes PiS podkreślił, że "nowoczesny naród powinien być oparty o demokrację".

- To znaczy mieć instytucje demokratyczne i poprzez te instytucje czynić właśnie państwo swoim sługą, bo państwo ma służyć narodowi, czyli kwestia demokracji. I teraz jest takie pytanie, które warto postawić, czy tutaj, w sprawie demokracji postawa nasza i naszych przeciwników jest taka sama?

- pytał Jarosław Kaczyński.

Przypomniał, że przeciwnicy polityczni PiS już w latach 2005-2007 "sformułowali koncepcję, że nasze rządy są jakby z istoty niedemokratyczne, że nam nie wolno rządzić".

- To zostało wyrażone w bardzo specyficzny sposób, w przemówieniu Tuska, nie pamiętam czy to był 2006 czy koniec 2005 roku, gdzie on mówił o moherowych beretach. On mówił w takim kontekście, który w istocie sprowadzał się do tego, że jeżeli jakaś władza została uzyskana poprzez moherowych beretów, czyli tych gorszych, to jest to władza, która nie ma prawa rządzić

- tłumaczył szef PiS.

Wskazał także, że po wyborach w 2015 r. nowy rząd jeszcze nie zdążył nic zrobić, a powołano już Komitet Obrony Demokracji.

W ogóle jeszcze żeśmy nie sformowali rządu, a już było wiadomo, że to nie jest demokracja. Kiedy mój brat wygrał wybory w 2005 roku, to już tej nocy, kiedy wygrał, powstało kilka portali, które były poświęcone tylko i wyłącznie często bardzo obrzydliwymi, z reguły bardzo obrzydliwemu atakowaniu go

- powiedział Kaczyński.

Ocenił, że przeciwnicy polityczni to "skądinąd ludzie przeciętnie rzecz biorąc na bardzo niskim poziomie kulturalnym i oni po prostu nie są w stanie znieść tego, że to oni nie rządzą".

- Na to trzeba mieć jednak przekroczony pewien poziom osobistej i politycznej kultury. Oni tego poziomu nie przekraczają, no takich ich już Bóg stworzył. Oczywiście mówię to żartem, bo Bóg tworzy rzeczy dobre, ale diabeł złe, ale nie chcę się posuwać do tego, że ich stworzył diabeł

– powiedział Jarosław Kaczyński.

 

 

 Źródło: 300polityka.pl, niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo