Lichocka: Jest coraz więcej osób po stronie totalnej opozycji, które chciałyby wysłać Tuska na emeryturę

Pokolenie młodszych polityków związanych z Rafałem Trzaskowskim chce najwyraźniej zrzucić z siodła Donalda Tuska – oceniła dziś w rozmowie z Katarzyną Gójską poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka.

Joanna Lichocka
https://twitter.com/RadiowaJedynka/ screen

Donald Tusk, odnosząc się do publikacji "Newsweeka" dotyczącej zeznań Marcina W. stwierdził, że tylko komisja śledcza, niezależna od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, mogłaby wyjaśnić, na czym polega wpływ rosyjskich służb na energetyczną politykę PiS-u. Uznał też Marcina W. za wiarygodnego świadka.

W reakcji na słowa szefa PO minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział upublicznienie protokołów dotyczących zeznań Marcina W. Zostały one opublikowane na stronie Prokuratury Krajowej w środę wieczorem.

Z protokołów wynika m.in. że Marcin W. zeznawał (w 2017 i 2018 r.) iż wręczył łapówkę w wysokości 600 tys. euro M.T., "synowi byłego premiera". Miało to mieć miejsce w 2014 r. i jak zeznawał Marcin W., pieniądze włożył do reklamówki ze sklepu Biedronka, a miała to być "prowizja za zgodę" ówczesnych władz na transakcję dotyczącą sprowadzania węgla z Rosji.

Joanna Lichocka pytana o tę sprawę oceniła, że coraz więcej jest osób po stronie totalnej opozycji, które chciałyby wysłać Donalda Tuska na emeryturę.

Ktoś podrzucił liderowi PO informacje dot. zeznań Marcina W. W Platformie Obywatelskiej toczy się teraz bardzo ostra walka i rywalizacja. Pokolenie młodszych polityków związanych z Rafałem Trzaskowskim chce najwyraźniej zrzucić z siodła Donalda Tuska

– powiedziała Lichocka.

Patrzę na tę sprawę przez pryzmat tej walki. Donald Tusk kurczowo próbuje ciągle być liderem zjednoczonej opozycji, mówi o wspólnej liście opozycji. Wszyscy wiedzą, że ta lista nie powstanie i to politycy ze wszystkich ugrupowań opozycyjnych w kuluarach mówią, łącznie z Platformą Obywatelską. Wszyscy mówią, że im się to nie kalkuluje, jeśli chodzi potem o podział mandatów. Doświadczenie wspólnej listy do Parlamentu Europejskiego bardzo ostudziło te pomysły, a mimo to Donald Tusk w to brnie. Wydaje mi się, że coraz więcej jest osób po stronie totalnej opozycji, które chciałyby jednak Tuska wysłać na emeryturę

– dodała posłanka.

Polityk PiS oceniła, że można wykorzystać pomysł Donalda Tuska o powołaniu komisji. „Przypomniałoby to rozmowy polityków PO, które tak skompromitowały tę formację” – mówiła. Zaznaczyła, jednak, że powinna to być komisja, która ma odpowiednie kompetencje do podejmowania decyzji.

Przypomnijmy, że kontekstem zeznań Marcina W. dot. łapówki odebranej przez syna Donalda Tuska była sprawa Ciechu i decyzji o jego sprzedaży Janowi Kulczykowi. Być może powinno to być przedmiotem badań komisji, która ma uprawnienia do uchylania tej decyzji podjętych ze szkodą dla pożytku publicznego

– powiedziała.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo