Komorowski pozazdrościł Sikorskiemu. Rosyjska propaganda cytuje słowa byłego prezydenta RP

Radosław Sikorski ostatnio stał się gwiazdą rosyjskich mediów. Był narzędziem użytym przez wszystkie dostępne media propagandy Kremla. Pozazdrościł mu inny polityk z kręgów Platformy – Bronisław Komorowski. Jeśli efektem miała być cytowalność w rosyjskich mediach rządowych, to osiągnął cel.

Bronisław Komorowski, Radoslaw Sikorski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Rosyjski dyplomata na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis o Nord Stream. Kilka dni temu Sikorski zasugerował wpisem na Twitterze, że za uszkodzenia rosyjsko-niemieckiego gazociągu odpowiadają Stany Zjednoczone. "Thank you, USA (dziękujemy wam, USA)" - napisał b. szef MSZ.

Jeszcze nie opadł kurz po skandalicznym wpisie Radosława Sikorskiego, a pojawił się kolejny „ekspert” od polityki międzynarodowej.

Były prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie dla RMF FM mówił o pojednaniu polsko-rosyjskim. Stwierdził też, Wołodymyr Zełenski "pręży muskuły", choć powinien usiąść... do rozmów z Putinem.
Komorowski swego czasu wspierał prorosyjską politykę PO, a dziś jego wypowiedź została wykorzystana przez propagandowe tuby Kremla.

Były prezydent Polski wezwał Kijów do rozmów pokojowych z Rosją i został skrytykowany w kraju" - podało TASS.

„Były prezydent Polski skrytykowany za wezwanie do negocjacji między Rosją a Ukrainą” – pisze w materiale RIA Novosti.

(screen tvp.info)

Rosyjska propaganda w akcji

Rosyjskie media i propagandowe tuby Kremla w oka mgnieniu dostrzegły wypowiedź Komorowskiego. Słowa byłego polskiego prezydenta zacytowała Ria Novosti.

„Były prezydent Polski skrytykowany za wezwanie do negocjacji między Rosją a Ukrainą” – napisał propagandowy portal w tytule tekstu.

Agencja TASS zauważyła, że „były prezydent Polski wezwał Kijów do rozmów pokojowych z Rosją i został skrytykowany w kraju”.

Rosjanie zaznaczyli, że „polityk Platformy Obywatelskiej Bronisław Komorowski opowiada się za rozmowami z Władimirem Putinem, a w Polsce nie podoba się to politykom PiS”.

Zacytowano również Krzysztofa Sobolewskiego.

"Sekretarz generalny rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Sobolewski nazwał Bronisława Komorowskiego nieszczęsnym dyplomatą, który kontynuuje tradycje rządzącej krajem do 2015 roku Platformy Obywatelskiej"

– pisze w pierwszym akapicie TASS.

Co mówił Bronisław Komorowski

- Zełenski parę miesięcy temu mówił o gotowości rozmowy z Putinem. Ja rozumiem, że się zmieniły okoliczności, tzn. Rosji źle się wiedzie, Ukraina radzi sobie dobrze na tej wojnie, ma poparcie świata zachodniego, no ale wydaje mi się, że wcześniejsze deklaracje tego samego prezydenta Zełenskiego należy brać pod uwagę z całą powagą, że jest gotów do rozmowy także i z Putinem. Generalnie uważam, że korzystniej dla świata, Europy, Polski, świata zachodniego byłoby to, gdyby doszło jak najszybciej do szukania rozwiązania na niwie dyplomatycznej, a nie tyko wojskowej

- powiedział były prezydent. 

"Rozumiem, że prezydent Zełenski pręży mięśnie i dostosowuje się do tego, że prawdopodobnie Putin tę wojnę przegra. Ale jeszcze nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu. Niedźwiedź jeszcze żyw i hasa w lesie"

- mówił Komorowski.

 

 Źródło: niezalezna.pl, tvp.info,

#świat

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo