Szczepienia nie mają znaczenia dla organizatorów mundialu w Katarze. Kibice muszą się testować na COVID-19

Kibice chcący pojechać do Kataru na piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze muszą pokazać dowód negatywnego testu na COVID-19, niezależnie od statusu szczepień - poinformowali organizatorzy.

fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Chcesz kibicować piłkarzom na mistrzostwach świata w Katarze? Musisz zrobić test na COVID-19 i to bez względu na to, ile razy się szczepiłeś przeciwko koronawirusowi.

Wszyscy odwiedzający w wieku co najmniej sześciu lat muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 48 godzin przed przyjazdem, lub szybkiego testu antygenowego wykonanego w ciągu 24 godzin przed przyjazdem

- napisano w oświadczeniu.

Masz COVID? W Katarze trafisz do izolacji

Wyniki szybkich testów antygenowych będą akceptowane tylko wtedy, gdy pochodzą z oficjalnych placówek medycznych. Żadne dalsze badania nie będą wymagane w Katarze, jeśli odwiedzający nie wykażą objawów koronawirusa.

Każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 podczas pobytu w Katarze będzie musiał przeprowadzić izolację zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia Publicznego

– głosi oświadczenie.

Kibice będą musieli nosić maski w środkach transportu publicznego, ale szczepienia nie są obowiązkowe. Organizatorzy spodziewają się, że na mistrzostwa przyjedzie 1,2 miliona osób. Turniej odbędzie się w dniach 20 listopada - 18 grudnia.

 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

#COVID-19 #mundial #Katar 2022

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo