Z OSTATNIEJ CHWILI

Inflacja CPI w listopadzie wyniosła rdr 17,4 proc., mdm 0,7 proc. - flash szacunek GUS.  W październiku: 17,9 proc. rdr • • •

Zabił 91-latkę. Dostał dożywocie

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał dziś w mocy wyrok Sądu Okręgowego i skazał Krzysztofa K. na karę dożywotniego więzienia. Mężczyzna w 2019 r. w Gdyni zgwałcił i zabił 91-letnią kobietę. Wyrok jest prawomocny.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Sąd Apelacyjny w Gdańsku w środę utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku z 2021 r. i skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności 34-letniego Krzysztofa K. oskarżonego o zabójstwo na tle seksualnym 91-letniej kobiety oraz posiadanie narkotyków.

Proces Krzysztofa K. przed sądami toczył się za zamkniętymi drzwiami. Z uwagi na wyłączenie jawności postępowania sądowego niejawne było też uzasadnienie wyroku.

"Sprawa oskarżonego Krzysztofa K. dotyczy czynu wywołującego obrazę dla dobrych obyczajów społecznych, a nadto jego czyn w sposób drastyczny narusza ważny interes prywatny zmarłej pokrzywdzonej oraz jej osób najbliższych"

- tłumaczył sędzia Sądu Apelacyjnego Andrzej Rydzewski.

Zwłoki kobiety w jednym z mieszkań w bloku w Gdyni-Oksywiu znalazł 26 stycznia 2019 r. jej syn. Kobieta mieszkała sama. Rodzina ostatni kontakt miała z nią 23 stycznia 2019 r. Dzień później, jak wykazało śledztwo, staruszka zrobiła zakupy i została zamordowana.

Prokuratura ustaliła, że do śmierci 91-latki doszło w wyniku zabójstwa, a sprawca, którym okazał się sąsiad starszej kobiety, działał ze szczególnym okrucieństwem z pobudek seksualnych.

W środę podczas odczytywania wyroku sędzia Andrzej Rydzewski przekazał, że po zgwałceniu kobiety, Krzysztof K. założył jej na głowę foliową torbę a następnie przywiązał kablem elektrycznym, "co doprowadziło do jej zgonu" - wskazywał sędzia.

Krzysztof K. będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie nie wcześniej iż po upływie 30 lat wykonania orzeczonej kary.

Do Sądu Apelacyjnego w środę nie został doprowadzony oskarżony, nie było również jego obrońcy.

Córka zamordowanej kobiety po wyroku powiedziała, że ta sprawa "jest w niej wciąż żywa".

"Cieszymy się, że wyrok został utrzymany. To jest bestia"

- stwierdziła.

Wyrok jest prawomocny.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska.

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo