Niedziela ciepła, z większą ilością opadów

W niedzielę od południowego zachodu do Polski będzie napływało ciepłe i wilgotne powietrze. Jak powiedziała Anna Woźniak, synoptyk IMGW-PIB, w wielu miejscach kraju, szczególnie na południowym zachodzie i południu, może spaść deszcz.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak przekazała Anna Woźniak, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę od zachodu do Polski będzie próbował dotrzeć niż z pofalowanym frontem atmosferycznym i towarzyszącymi mu opadami.

"W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W wielu miejscach, szczególnie na południu i południowym zachodzie, prognozowane są opady deszczu. Na krańcach południowo zachodnich, w rejonie Zgorzelca po południu może też zagrzmieć. W zachodniej części Karpat i w Tatrach przewidujemy opady do 10 mm deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na wschodzie do 18 na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Tylko w rejonie Bieszczad możliwe są porywy wiatru do 55 km/h"

- powiedziała Anna Woźniak.

W nocy pogodnie i bez opadów będzie jeszcze na północnym wschodzie. Od zachodu i południowego zachodu zaczną się przemieszczać opady deszczu, szczególnie intensywne w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim. Na północnym wschodzie mogą się tworzyć lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. W nocy najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie prognozowane jest 5 stopni Celsjusza. Najwięcej - 11 stopni Celsjusza - spodziewane jest na południu kraju, tam gdzie najwięcej chmur oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo