Kanał na Mierzei Wiślanej. Minister Adamczyk: Za tymi wizjami idą ludzie. To ludzie Prawa i Sprawiedliwości

- Mam zaszczyt po raz kolejny powtórzyć słowa, które często wypowiadamy, kiedy kończymy kolejne przedsięwzięcie, oddajemy je Polakom do użytkowania. Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje słowa, rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa – powiedział minister Andrzej Adamczyk podczas uroczystości otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Słowa te zostały przyjęte gromkimi brawami.

Andrzej Adamczyk
twitter.com/pisorgpl screen

Gdyby Polska szła wzdłuż tego, co było geopolityczną wizją naszych poprzedników i naszych oponentów, to dziś bylibyśmy w pełnej zależności od Rosji i od Niemiec - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej uroczystości otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Głos zabrał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa. Polacy ambitnie patrzą w przyszłość, bo potrafią ciężko pracować, mają odwagę do realizacji pięknych wizji. Mamy odwagę, bo jesteśmy Narodem suwerennym. Polsce i Polakom wielkie projekty się należą. To nie tylko Via Carpatia, czy przekop Mierzei Wiślanej, ale i realizacja projektów dla lokalnych społeczności. Lokalne inwestycje pozwalają na rozwój

– podkreślił minister.

Wielkie projekty wymagają wizji, a co za tym idzie wymagają wielkiej odwagi, żeby te wizje realizować. Wymagają wielkiej odwagi, żeby podejmować decyzje, które niosą za sobą skutek finansowy. Ale trzeba też wielkiej odwagi, żeby nie pytać nikogo wokół, poza granicami naszego kraju, na wschodzie i na zachodzie, czy wolno nam realizować te inwestycje, bo jesteśmy narodem suwerennym. Za tymi wizjami, za to odwagą idą ludzie, którzy piszą strategie, którzy piszą program wyborczy, którzy wreszcie opracowują strategię finansowe, którzy wreszcie decydują o tym, że te wizje przełożone na strategię rozwoju państwa, rozwoju kraju, są wprowadzane w życie. Ci ludzie są tutaj, to ludzie Prawa i Sprawiedliwości. To wszyscy ci, którzy wierzą że Polacy mogą realizować wielkie projekty które w Polsce i Polakom się po prostu należą

– mówił Andrzej Adamczyk.

"Bardzo dziękuję za przyjmowanie projektów infrastrukturalnych, które pozwalają naszemu krajowi na rozwój gospodarczy. Dziękuję Panu Ministrowi Markowi Gróbarczykowi, który bywał najczęściej na Mierzei, który wykazał się determinacją" – dodał.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo