Fogiel o antydemokratycznych pomysłach Kosiniaka-Kamysza: Są dziwnie zafascynowani przemocą

"Opozycja snuje wizje działań zupełnie nieprzewidzianych w polskim prawie" - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do słów prezesa PSL Władysława Kosiniak-Kamysza o powołaniu po kolejnych wyborach sejmowej komisji śledczej pod nazwą "Komisja Prawa i Sprawiedliwości".

Władysław Kosiniak-Kamysz
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Wczoraj w Radiu Wrocław prezes PSL zapowiedział powołanie sejmowej komisji śledczej pod symboliczną nazwą "Komisja Prawa i Sprawiedliwości", która miałaby powstać po kolejnych wyborach. Komisja posłużyć ma do rozliczenia działań niezgodnych z prawem.

To antydemokratyczne wizje działań zupełnie nieprzewidzianych w polskim prawie, które snują ostatnio dziwnie zafascynowani przemocą politycy opozycji

 - powiedział rzecznik PiS. "Polska konstytucja mówi o sądach i trybunałach, nie zaś jakichkolwiek doraźnych ciałach, które miałyby kogoś sądzić" - dodał.

Zdaniem Fogla, opozycja "ostatnio nieco rozochociła się" w prezentowaniu "dziwnych, kompletnie pozaprawnych i niedemokratycznych wizji". Odniósł się m.in. do słów szefa PO Donalda Tuska o "wyprowadzaniu" prezesa Adama Glapińskiego z Narodowego Banku Polskiego.

To jest bardzo niekorzystne dla polskiej debaty publicznej. Polska jest i pozostanie państwem demokratycznym, władzę będzie się tu zdobywać w wyborach, a nie za pomocą ulicznych burd. Mam wrażenie, że niektórym z naszych konkurentów Polska pomyliła się z rządzonymi przez junty państwami Ameryki Południowej

 - ocenił.

Komentując słowa Kosiniaka-Kamysza, rzecznik PiS stwierdził, że przywoływanie np. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w ramach "rzekomych zbrodni" Prawa i Sprawiedliwości to "wyraz złej woli i próby manipulacji wyborcami albo kompletnej ignorancji".

Zarzut, że spółka, która buduje ogromną inwestycję infrastrukturalną wydaje na nią pieniądze, jest zarzutem absurdalnym. To tak jakby zarzucać Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że wydaje pieniądze, bo buduje autostrady i domagać się, aby w takim razie nie budowano w Polsce autostrad

 - powiedział.

Wcześniej Kosiniak-Kamysz, zapowiadając powstanie komisji śledczej, mówił m.in. o "przepaleniu" 246 mln zł na CPK.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#opozycja #Komisja Prawa i Sprawiedliwości #Władysław Kosiniak-Kamysz

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo