Błaszczak: Chciałbym, by Kaczyński był prezesem PiS jak najdłużej

- Jest postacią nietuzinkową, potrafił stworzyć Zjednoczoną Prawicę, a ten projekt został pozytywnie zweryfikowany przez naród – mówił tak o Jarosławie Kaczyńskim mówił dziś wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Wyraził nadzieję, że PiS wygra także wybory w 2023 roku.

Mariusz Błaszczak i Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Szef MON Mariusz Błaszczak z całą pewnością zastąpi mnie znakomicie. Sądzę też, że zastąpi mnie pod każdym względem, także jeżeli chodzi o wszystkie funkcje – oświadczył pod koniec czerwca prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany w TVP o swoje odejście z rządu, z funkcji wicepremiera i szefa komitetu ds. bezpieczeństwa.

Z drugiej strony także nie brakuje miłych słów. 

- Chciałbym żeby pan premier Jarosław Kaczyński był prezesem Prawa i Sprawiedliwości jak najdłużej, dlatego że jest postacią nietuzinkową, dlatego, że potrafił stworzyć Zjednoczoną Prawicę, dlatego, że ten projekt polityczny został pozytywnie zweryfikowany przez naród zarówno w 2015, jak i w 2019 r. Mam nadzieję, że też będzie pozytywnie zweryfikowany, a więc Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory przyszłoroczne

 – oświadczył w Programie I Polskiego Radia wicepremier Błaszczak w odpowiedzi na pytanie, czy jest gotowy i nie boi się ciężkiej pracy na funkcji prezesa PiS. Dodał, że Jarosław Kaczyński jest "świetnym liderem Prawa i Sprawiedliwości".

Na uwagę, że Kaczyński zapowiada, iż nie będzie za trzy lata startował po raz kolejny na stanowisko prezesa PiS, Błaszczak odparł, że "to długa perspektywa". Dopytywany, jak odczytał deklarację Jarosława Kaczyńskiego o tym, że Mariusz Błaszczak jest predestynowany do objęcia wszystkich funkcji", odpowiedział:

"Jako docenienie moich wysiłków, mojej pracy, a pracuję już od wielu lat z panem premierem Kaczyńskim. Ostatnio pracowaliśmy w ramach komitetu ds. bezpieczeństwa i spraw obronnych. I mamy konkrety, bo chociażby ustawa o obronie ojczyzny, która stanowi fundament do wzmacniania Wojska Polskiego zarówno w sensie liczebności wojska, jak i kupowania nowoczesnej broni, wzmacniania więc zdolności obronnych Rzeczypospolitej Polskiej. To są konkrety, które wspólnie wypracowaliśmy". 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Mariusz Błaszczak #Jarosław Kaczyński

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo