Absurdalny pomysł Kosiniaka-Kamysza. Kaleta: „On nie zna podstawowych zasad ekonomii”

- Kosiniak-Kamysz nie zna podstawowych zasad ekonomii nie widzi tego, co się wokół naszej ojczyzny dzieje - powiedział poseł Piotr Kaleta w rozmowie z portalem Niezalezna.pl, komentując pomysł lidera PSL-u, aby Orlen przestał pobierać marżę.

n/z: Wladyslaw Kosiniak-Kamysz; fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

- [Benzyna] byłaby dużo tańsza [gdybym był premierem] bo byśmy nie pobierali marży, tak jak pobiera ją Orlen. Dzisiaj gdyby pan prezes Obajtek przestał tak starać się o bycie prymusem i najlepszym zawodnikiem w drużynie prezesa Kaczyńskiego, który przyniesie najwięcej pieniędzy do skarbu państwa i zajął się autentycznie, tym do czego powołana jest rafineria w Płocku, petrochemia Płocka, czyli Orlen. Nie kupować gazety, nie wydawać prasę, tylko zajmować się tanią benzyną, to dzisiaj benzyna by mogła być od razu z dnia na dzień o 50 groszy tańsza, nawet o złotówkę tańsza 

- powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz w „Graffiti” Polsat News.

Kuracja dla Kosiniaka

Słowa te w rozmowie z portalem Niezalezna.pl skomentował poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kaleta. - Na ostatnim posiedzeniu Sejmu Władysław Kosiniak-Kamysz obrażał pana premiera Mateusza Morawieckiego, mówiąc, że on powinien został dobrze zdiagnozowany. Że on jako lekarz powinien dobrze go zdiagnozować i premier powinien przejść kurację. Ja myślę, że chyba pan Kosiniak-Kamysz powinien dobrze zastanowić się nad tymi słowami, czy ta kuracja jemu by się nie przydała pod względem takiego szkolenia ekonomicznego i myślenia po po polsku, po gospodarsku - stwierdził.

- Myślę, że pan Kosiniak-Kamysz jest jedną z ostatnich, o ile nie ostatnią osobą, która w ogóle na temat drożyzny, na temat działań społecznych powinna się wypowiadać. Wiemy, jakie ma pseudosukcesy. Moim zdaniem w tej sprawie Kosiniak-Kamysz po prostu po raz kolejny traci okazje, żeby po prostu milczeć

- dodał. 

Absurdalne pomysły 

Dopytaliśmy posła, czy jego zdaniem postulat nie pobierania marży nie jest absurdalny, ponieważ mógłby on doprowadzić do bankructwa inne stacje benzynowe w Polsce. - Kosiniak-Kamysz nie zna podstawowych zasad ekonomii, to po pierwsze. A po drugie nie widzi tego, co się wokół naszej ojczyzny dzieje. Jeżeli tego nie widzi poseł, lider partii to jest to rzecz niebezpieczna - zaznaczył.

 


Źródło: Niezalezna.pl

#polityka

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo