Rosjanie otworzyli... krajową podróbkę McDonald's. Tak "ratują się" po wycofaniu zachodnich firm

W Moskwie i obwodzie moskiewskim rozpoczęły w niedzielę działalność lokale krajowej sieci fastfoodów utworzone na bazie sieci restauracji McDonald's. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę McDonald's w maju opuścił Rosję, gdzie działał przez ponad 30 lat. Na otwarcie przyszły tłumy, których próżno szukać na antywojennych demonstracjach.

Na budynku napisano: nazwa się zmienia a miłość zostaje
https://twitter.com/natashasrussia

Bary szybkiej obsługi nazywają się "Smacznie - i kropka" (ros. "Wkusno - i toczka"). W menu są frytki, burgery i napoje gazowane. Opakowania są bardzo podobne do poprzednich, tyle że bez charakterystycznych kolorów i loga McDonald's. Asortyment może się zmienić z powodu wycofywania się zagranicznych dostawców z rynku rosyjskiego. Na razie firma korzysta z zapasów coca-coli, ale będzie szukać zamiennika. Z kolei logo firmy kompozycją przypomina... znak kojarzony z hotelami Mariott.

W Moskwie bar otworzono na Placu Puszkina, w pomieszczeniach, gdzie działał pierwszy uruchomiony w Rosji lokal McDonald's. Na ulicy zgromadził się tłum, jednak kolejka przesuwa się szybko.

Wzdłuż kolejki stoją pracownicy i rozdają baloniki. Wokół - samochody policyjne, a otwarcie ochraniają funkcjonariusze dwóch specjalnych pułków policji, które wcześniej rozpędzały demonstracje

 - relacjonuje niezależna "Nowaja Gazieta", której redakcja działa teraz poza Rosją.

Sieć McDonald's posiadała w Rosji 850 restauracji. Dla porównania w Polsce ma ich 501, a w Stanach Zjednoczonych... 13 375.

Ważny problem poruszyła ukraińska dziennikarka stacji BBC, Dalia Stasewska.

Czy ci wszyscy mieszkańcy Moskwy stoją w niedzielnych kolejkach na demonstracji antywojennej? Nie, to kolejki do rosyjskiej wersji McDonald's "Wkusno - i toczka". Mówi się o tym, że zwykli ludzie to nie to samo, co ich "politycy". Milcząca większość im to umożliwia

- napisała dołączając zdjęcie sporej kolejki pod burgerownią.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Rosja #Ukraina #podróbki

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo