Ukraińscy artylerzyści zmusili Rosjan do ucieczki. Agresora pomogły namierzyć drony

Większość operacji ukraińskiej armii jest przeprowadzona dzięki skoordynowanemu działaniu z lądu i powietrza. Kolejny raz kluczową rolę w działaniach zwiadowczych i namierzeniu wroga odegrały bezzałogowe statki powietrzne. To dzięki zdobytym przez nie informacjom, ukraińscy artylerzyści z 30. Brygady Zmechanizowanej im. Konstantina Ostrogskiego skutecznie uderzyli w oddziały rosyjskiego agresora. Na opublikowanym filmie widać, jak rosyjscy żołnierze biegną od jednego budynku do drugiego, szukając schronienia. Bezskutecznie.

zdj. ilustracyjne / SG armii ukraińskiej

Każde uderzenie ukraińskich artylerzystów doprowadza do poważnych strat po stronie agresora, zarówno pod względem uzbrojenia, jak i żołnierzy. Spore sukcesy na tym polu odnosi 30. Brygada Zmechanizowana im. Konstantina Ostrogskiego. 

Na opublikowanym w serwisie YouTube nagraniu, widać, jak ukraińscy żołnierze zmuszają rosyjskich agresorów do ucieczki w popłochu przed ostrzałem artyleryjskim. Rosjanie opuścili swoje pozycje, szukając schronienia, jednak ich lokalizację natychmiast namierzyły bezzałogowe drony. Przekazały one informacje do żołnierzy brygady, a ci skutecznie zlikwidowali cele wroga. 

Wcześniej na tym samym kanale opublikowano nagranie z precyzyjnego uderzenia w rosyjski samochód wojskowy Ural, wypełniony amunicją. "Pali się nie gorzej niż [krążownik] Moskwa" – czytamy pod filmem. 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Rosja #front #drony #artyleria #agresor #wojna #Ukraina

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo