Obronili Grodzkiego! Poseł Czartoryski dla Niezalezna.pl: Ukrywanie się za immunitetem nie służy marszałkowi

"Marszałek Grodzki niepotrzebnie chowa się za immunitetem" - uważa poseł Partii Republikańskiej Arkadiusz Czartoryski, komentując fakt wczorajszej decyzji senatorów, którzy nie uchylili immunitetu marszałkowi izby wyższej, podejrzewanemu przez szczecińską prokuraturę o czyny korupcyjne.

Tomasz Grodzki
fot. Tomasz Jedrzejowski

Senat nie zgodził się w środę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Za uchyleniem Grodzkiemu immunitetu głosowało 47 senatorów, 52 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Uchylenia immunitetu marszałka Grodzkiego domagała się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w grudniu ub. roku skierowała ponowny wniosek w tej sprawie. Według tej prokuratury Grodzki, pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.

Tomasz Grodzki od 424 dni chowa się za immunitetem przed prokuratorskimi zarzutami, a senatorowie - jak widać - nie zamierzają mu go uchylić. O całą sprawę zapytaliśmy Arkadiusza Czartoryskiego, posła Partii Republikańskiej.

- Jeżeli pan marszałek Grodzki jest osobą uczciwą, to nie powinien chować się za immunitetem. Powinien w sposób otwarty stawić się przed wszelkimi organami. Takie ukrywanie się za immunitetem nie służy panu marszałkowi i powoduje niepotrzebne zamieszanie wokół jego osoby

- podkreśla Czartoryski w rozmowie z Niezalezna.pl.

Jak można spojrzeć na postawę 52 senatorów, którzy zagłosowali w obronie Tomasza Grodzkiego? - pytamy. 

- Bez wątpienia wyglądało to na obronę kolegi, należało by rozpatrywać każdą z tych decyzji z osobna. Ale tu przede wszystkim marszałek Grodzki niepotrzebnie chowa się za immunitetem

- podsumowuje poseł z klubu PiS.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Arkadiusz Czartoryski #Tomasz Grodzki #Senat

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo