Ambasador Rosji oblany farbą. Szef MSWiA: Polskie władze nie rekomendowały mu składania kwiatów

- Polskie władze nie rekomendowały ambasadorowi Rosji składania kwiatów 9 maja w Warszawie. Policja umożliwiła ambasadorowi bezpieczny odjazd z miejsca zdarzenia - tak do sytuacji oblania czerwoną farbą ambasadora Rosji w Warszawie, Siergieja Andriejewa, odniósł się na Twitterze szef MSWiA, Mariusz Kamiński.

fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

9 maja Rosja obchodzi dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. W tym dniu przedstawiciele rosyjskiej ambasady z Siergiejem Andriejewem na czele próbowali złożyć wieńce na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Uniemożliwili im to licznie przybyli demonstranci z polskimi i ukraińskimi flagami, którzy przywitali Rosjan okrzykami: "faszyści", "zabójcy", "Putin ch...".

Podczas wydarzeń, Andriejew został oblany czerwoną farbą.

Do zdarzenia odniósł się na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński.

- Zgromadzenie przeciwników rosyjskiej agresji na Ukrainę, gdzie każdego dnia dochodzi do zbrodni ludobójstwa było legalne. Emocje ukraińskich kobiet, biorących udział w manifestacji, których mężowie dzielnie walczą w obronie ojczyzny są zrozumiałe. Polskie władze nie rekomendowały ambasadorowi Rosji składania kwiatów 9 maja w Warszawie. Policja umożliwiła ambasadorowi bezpieczny odjazd z miejsca zdarzenia

- poinformował Kamiński.

 

 Źródło: niezalezna.pl

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo