Rocznica katastrofy smoleńskiej. Kamiński: "Pamiętamy o tych, którzy chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższe cenę"

W niedzielę 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. "Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu, chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę" - napisał na Twitterze szef MSWiA Mariusz Kamiński. Przekazał również, że w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej zawyją syreny alarmowe w całym kraju.

Rządowy Tu-154, który uległ katastrofie
Autorstwa Polish_Air_Force_Tupolev_Tu-154_Dmitry_Karpezo.jpg: Dmitry Karpezoderivative work: Luxo - Polish_Air_Force_Tupolev_Tu-154_Dmitry_Karpezo.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10000189

"Jutro o godz. 8:41, w hołdzie Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, zawyją syreny alarmowe we wszystkich województwach w całym kraju. Pamiętamy o tych, którzy 12 lat temu chcąc upamiętnić poległych w Katyniu, sami zapłacili najwyższą cenę"

- napisał szef MSWiA i dodał "Cześć Ich pamięci!".

Zawyją syreny

"Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe należą do systemu wykrywania i alarmowania"

- przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Resort poinformował, że 10 kwietnia o godz. 8:41, zgodnie z przepisami zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren.

"Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Informacja o uruchomieniu syren została przekazana mieszkańcom z 24-godzinnym wyprzedzeniem, również za pośrednictwem Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO)"

- zaznaczyło ministerstwo.

To już 12 lat...

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, w katastrofie samolotu Tu-154M, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Mariusz Kamiński #Polska #Katastrofa smoleńska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo