Mistrzostwa świata w Katarze bez LGBT? Tęczowe flagi będą konfiskowane w trakcie mundialu

Tęczowe flagi będą odbierane kibicom podczas piłkarskiego mundialu w Katarze. Nie będzie to traktowane jako łamanie praw społeczności LGBTQ, wręcz przeciwnie - jako przeciwdziałanie potencjalnym atakom ze strony innych fanów - poinformowali organizatorzy turnieju.

Takich obrazków podczas mistrzostw świata w Katarze raczej nie zobaczymy
fot. twitter.com/TinyFootballCar

Generał dywizji Abdulaziz Abdullah Al Ansari oświadczył, że osoby LGBTQ są mile widziane i będą przyjmowane w Katarze od 21 listopada do 18 grudnia na ośmiu stadionach tegorocznych mistrzostw świata, podobnie jak pozostali kibice. Ta deklaracja została wypowiedziana w imieniu władz katarskich, mimo że miejscowe prawo jest bardzo konserwatywne wobec społeczności o orientacji LGBTQ.

Jeśli nasze służby porządkowe nie odbiorą tęczowych flag, to może zrobić to ktoś inny. Nie mogę zagwarantować zachowania całej widowni

- zastrzegł generał.

Tęczowy samochodzik z EURO 2020 raczej nie zawita na mundial

Al Ansari jest dyrektorem Departamentu Współpracy Międzynarodowej i przewodniczącym Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Kataru.

Wszyscy zobaczą, że każdy jest mile widziany w Katarze, nawet jeśli mówimy o ludziach LGBTQ. Jesteśmy po to, aby gwarantować bezpieczeństwo podczas turnieju. Nieraz musimy zawczasu reagować, aby sytuacja nie wymknęła się spod kontroli. Nie zmienimy naszej religii na 28 dni mistrzostw świata

- podkreślił w wypowiedzi dla agencji AP.

Niepokój wśród społeczności LGBT

Dwa lata temu FIFA słowami dyrektora ds. odpowiedzialności społecznej i edukacji Joyce'a Cooka oświadczyła, że „tęczowe flagi i koszulki będą mile widziane na stadionach w Katarze”. Ostatnio potwierdził to dyrektor generalny turnieju Nasser Al-Khater.

Komentarze Al Ansariego na temat konfiskaty tęczowych flag kibiców wywołały jednak zamieszanie wśród aktywistów, w tym Chrisa Paourosa, członka rady doradczej Angielskiego Związku Piłki Nożnej i powiernika antydyskryminacyjnej organizacji Kick It Out, która chce bezpiecznego i integracyjnego turnieju.

Ta niespójność i ciągły brak szczegółów, jeśli chodzi o sposób, w jaki zostanie to zapewnione poza retoryką wszyscy są mile widziani, są co najmniej niepokojące

– powiedział Paouros.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Katar #LGBT

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo