Portugalia: najwięcej zakażeń od początku pandemii

Służby medyczne Portugalii zanotowały podczas ostatniej doby prawie 41 tys. infekcji koronawirusem. To największa od początku pandemii Covid-19 liczba dobowych zakażeń - oszacował portugalski resort zdrowia.

Tobias Scheck from Chemnitz, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Portugalskie władze medyczne poinformowały, że w środę liczba zakażeń przypadających na 100 tys. obywateli kraju sięgnęła poziomu 3615, czyli nienotowanego od chwili pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2.

Ministerstwo zdrowia wskazało, że pomimo rekordowego poziomu dziennych infekcji podczas ostatnich 24 godzin zanotowano stosunkowo niską liczbę zgonów wśród pacjentów zakażonych koronawirusem – 20. Dzień wcześniej było ich 30.

Nasilenie się w Portugalii piątej fali koronawirusa nie wpłynęło znacząco na wzrost liczby osób hospitalizowanych. W szpitalach leczy się na Covid-19 1,6 tys. pacjentów, z których 167 - na oddziałach intensywnej terapii.

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa wyraził nadzieję, że rekord infekcji koronawirusem oznacza, że kraj prawdopodobnie wszedł w szczyt pandemii, a liczba zakażeń będzie w najbliższym czasie spadać.

Do środowego wieczora w Portugalii na Covid-19 zmarło ponad 19,1 tys. osób. W sumie potwierdzono w tym kraju 1,73 mln zakażeń koronawirusem.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo