Senatorowie PiS zapowiadają bojkot komisji i... przypominają Grodzkiemu o pewnym wniosku. „Nikt go nie widział”

Wicemarszałek Senatu Marek Pęk zapowiedział, że senatorowie Prawa i Sprawiedliwości będą głosować przeciwko powołaniu w Senacie komisji nadzwyczajnej ds. wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji Pegasusem. „Jeśli taka komisja powstanie, nie będziemy brali udziału w jej pracach” - zapowiedział Pęk.

twitter.com/PolskiSenat

Na wtorkowej konferencji prasowej przed posiedzeniem Senatu marszałek Tomasz Grodzki poinformował, że podczas tego posiedzenia izby zostanie powołana „Komisja Nadzwyczajna ds. wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji, ich wpływu na wybory parlamentarne w 2019 r. oraz reformy służb specjalnych”.

Do sprawy odniósł się na Twitterze Marek Pęk (PiS).

Senatorowie PiS będą głosować przeciwko powołaniu w polskim Senacie komisji nadzwyczajnej ds. wyjaśnienia przypadków nielegalnej inwigilacji, ich wpływu na wybory 2019 r. oraz reformy służb specjalnych. Jeśli taka komisja powstanie nie będziemy brali udziału w jej pracach.
- zapowiedział.

Wcześniej wicemarszałek Senatu zwrócił uwagę., że komisja nadzwyczajna ds. użycia w Polsce systemu Pegasus będzie oczywiście „tylko medialnym cyrkiem”, ponieważ Senat nie ma uprawnień śledczych. Jednocześnie Marek Pęk przypomniał, że już 296 dni ukrywa wniosek o uchylenie jego immunitetu. 

Żaden senator go nie widział, choć nie jest tajny.
- podkreśla Pęk.

W poniedziałek szef klubu senackiego KO Marcin Bosacki poinformował, że do Senatu trafił wniosek o powołanie komisji nadzwyczajnej ds. wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus. Z kolei w grudniu lider PO Donald Tusk zapowiedział, że KO będzie wnosić o powołanie sejmowej komisji śledczej, która zbada wykorzystywanie systemu Pegasus przeciwko opozycji. Mówił wtedy o powołaniu analogicznej nadzwyczajnej komisji w Senacie, jeśli nie uda się utworzyć komisji w Sejmie.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo