Chcą mojej głowy, bo wsparłem armię. Rozmowa z Adamem Glapińskim

Kiedy prezes Kaczyński i minister Błaszczak ogłosili, że NBP będzie współfinansował reformę armii, rozpętało się piekło. Dosłownie dwa dni później pojawiły się ataki na mnie, na skalę niespotykaną – mówi „Gazecie Polskiej” Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego. Cały wywiad ukaże się w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy (1 grudnia).

fragment okładki tygodnika "Gazeta Polska"
Gazeta Polska

Prowadzący rozmowę red. Tomasz Sakiewicz zwraca uwagę, że patrząc na niektóre decyzje Komisji Europejskiej, Unia dryfuje w kierunku utrzymania dotacji tylko dla państw ze strefy euro, pozostałe mają coraz większe problemy.

Pojawiają się próby obalenia polskiego rządu i innych instytucji, także ataki na kierownictwo NBP. Jeżeli narzucą tu rząd posłuszny i uległy, wtedy środki się znajdą. My jednak musimy pilnować interesów Polski, a nie próbować się przypodobać Berlinowi czy Brukseli.
- mówi Adam Glapiński.

W pewnym momencie wokół Polski zaczęło być naprawdę „gorąco”. Wszystko zbiegło się w czasie z uruchomieniem operacji „Śluza” oraz ogłoszeniem powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Jak wskazuje prezes NBP sytuacja zaogniła się, gdy pojawiła się koncepcja rozbudowy polskiej armii.

Doszedł jeszcze jeden element – ogromny projekt rozbudowy armii. Kiedy prezes Kaczyński i minister Błaszczak ogłosili, że NBP będzie współfinansował tę reformę, rozpętało się piekło. Dosłownie dwa dni później pojawiły ataki na mnie, na skalę niespotykaną.
- ujawnia Adam Glapiński.

Pytany o to, w jaki sposób NBP będzie wspierał armię? Prezes Narodowego Banku Polskiego wyjaśnia:

Prawie cały zysk NBP będzie przekazywany na wojsko. Są też inne możliwości. To miliardy złotych. Ten plan uruchomił nieprzychylne nam siły zagraniczne, z różnych kierunków, a jednocześnie wzmogły się ataki krajowe.
- tłumaczy Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego.


Zamieszczony powyżej fragment, to jedynie część całego ekskluzywnego wywiadu, którego „GP” udzielił prezes NBP Adam Glapiński. Cały wywiad ukaże się w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”. Dostępnym w sprzedaży od środy 1 grudnia.

PRENUMERUJ » www.prenumerata.swsmedia.pl

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo