Od 1 grudnia otwarte szlabany na państwowych płatnych autostradach A2 i A4

Od środy otwieramy szlabany na państwowych płatnych odcinkach A2 i A4. Kierowcy pojazdów lekkich będą płacić za przejazd za pomocą e-TOLL lub biletu autostradowego w formie elektronicznej albo papierowej - poinformowała dzis szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Autostrada
twitter.com/GDDKiA_Katowice

Podczas konferencji szefowa KAS przekazała, że w działającym od 24 czerwca systemie e-TOLL do tej pory zarejestrowano ponad 1,2 mln pojazdów. Poinformowała, że od środy na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin–Stryków i A4 Wrocław–Sośnica zarządzanych przez GDDKiA dla samochodów osobowych i motocykli wyłączony zostanie manualny system poboru opłat.

"Od środy otwieramy szlabany na państwowych odcinkach płatnych autostrad. Przejazd aut osobowych, motocykli na A2 Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica będzie się odbywał bez konieczności zatrzymywania się przed szlabanami. To jest tzw. tryb free flow"

– wskazała Rzeczkowska.

Doprecyzowała, że kierowcy pojazdów lekkich będą płacić za przejazd przy wykorzystaniu nowych metod płatności: e-biletu autostradowego, który można kupić z wyprzedzeniem, lub aplikacji e-TOLL PL.

Rzeczkowska dodała, że kierowcy, którzy nie korzystają z rozwiązań cyfrowych, będą mogli kupić bilet autostradowy w formie papierowej w wybranych punktach. Od 1 grudnia będzie to ponad 100 stacji PKN Orlen, a od 9 września także ponad 20 stacji Lotos. Ich lista będzie dostępna na stronie etoll.gov.pl.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo