Rodzinny Kapitał Opiekuńczy: Kolejne wsparcie dla rodzin! Już od 2022 roku

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to kolejne wsparcie dla rodzin, które planuje rząd Zjednoczonej Prawicy. Minister Marlena Maląg na Albicli podkreśliła, że świadczenie wprowadzone będzie od przyszłego roku.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Już wkrótce rząd dopłaci do opieki nad najmłodszymi dziećmi. Mowa oczywiście o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym. To 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia. Ustawa czeka na podpis Prezydenta.

Wsparcie rodziców w łączeniu życia rodzinnego z pracą zawodową to jeden z priorytetów rządu oraz jeden z kluczowych elementów Polskiego Ładu. Nowym instrumentem, który ma temu służyć, jest Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. To 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia – niezależnie od dochodów. Świadczenie wypłacane będzie w kwocie 500 zł miesięcznie przez dwa lata lub 1000 zł miesięcznie przez rok. Wybór należy do rodziców. Rodzice sami zdecydują też, na co wydać pieniądze – np. żłobek, nianię czy samodzielną opiekę nad dzieckiem.

Za obsługę procesu przyjmowania wniosków, a także przyznawania i wypłaty świadczenia odpowiadać będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- Wprowadzamy kolejne wsparcie dla rodzin - napisała dziś na Albicli minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak podkreśliła minister, nowe świadczenie będzie obowiązywać już od przyszłego roku. 

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo