Jubileusz Grodzkiego

Niemcy z otwartą przyłbicą wzięły się za meblowanie Starego Kontynentu po swojemu. W nowej umowie koalicyjnej rządu RFN zawarto zadanie federalizacji Europy. Koniec z Europą Ojczyzn? Jak to dobrze, że jak na razie nie o wszystkim może decydować rząd w Berlinie… O tym na stronach zagranicznych.

W kraju dzień jak co dzień, czyli ataki na granicach i kolejna duża liczba w dziejach pandemii.

Łukaszenka zniżył się nawet do tego, że białoruscy ubecy puszczają przy atakach emigrantów na nasze terytorium polski hymn. O tym, jak i o odporności populacyjnej wobec koronawirusa – w kraju.

Dzisiaj Black Friday. Ile każdy Polak chciałby wydać na to zakupowe szaleństwo? Dowiecie się Państwo z tekstu w dziale gospodarka.

W kulturze tekst o fascynującym malarzu przełomu XVI i XVII wieku czyli Michelangelo Merisi zwanym Caravaggio. Światło, cień, ludzie, podwójne znaczenia kolejnych dzieł. Podwójne, a czasami potrójne i popiątne. Tajemnicze, ale świetne.

Tak jak świetny jest kolejny weekendowy numer Gazety Polskiej Codziennie.

A, byłbym zapomniał, złóżmy życzenia Tomaszowi Grodzkiemu. To 250. dzień mija, od kiedy powinien się zrzec immunitetu, ale się nie zrzeka. A akt oskarżenia czeka.

Do lektury! 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

Igor Szczęsnowicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo