Tegoroczna edycja Targów Książki Historycznej już trwa! Zapraszamy po "Laur niepodległości"

Tegoroczna edycja Targów Książki Historycznej odbędzie się w dniach 25-28 listopada 2021 r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Zapraszamy szczególnie do stanowiska nr 41 (Wydawnictwo Fronda) po zakup wyjątkowego wydawnictwa: "Laur Niepodległości".

29. edycja Targów jest strefą popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Bogaty czterodniowy program obfituje w panele dyskusyjne, konferencje, spotkania autorskie, prezentacje gier strategicznych i planszowych.

Od lat Targom Książki Historycznej towarzyszy Wydawnictwo Fronda, które w tym roku znajdziemy przy stanowisku nr 41 (nazwa: Wydawnictwo Fronda/Zona zero).

Zapraszamy miłośników książek i historii. Szczególnie, że będzie możliwość zakupu wyjątkowego wydawnictwa: "Laur niepodległości".


"Laur niepodległości" to książka, która pozwala zgłębiać wciąż jeszcze zdumiewający fenomen zmartwychwstania Polski, zważywszy, że na stronicach dziennika piłsudczyków tętni życiem przeszłość Legionów Polskich zawarta w odkrywanych na nowo artykułach historycznych i porywających relacjach wspomnieniowych dawnych wiarusów legionowych. Dzięki temu czytelnik albumu będzie mógł zdążać bojowym szlakiem legionowym, a z żywych opowieści żołnierskich dowiedzieć się o przebiegu bitew pod Krzywopłotami, Łowczówkiem,  Kostiuchnówką, Kaniowem…

Stanie się on również świadkiem brawurowego przemarszu Piłsudskiego przez Ulinę Małą do Krakowa, a także uwięzienia Komendanta w twierdzy magdeburskiej, w której opisał swoje doświadczenia z pierwszych miesięcy walk o wolną Polskę. Sięgnięcie z kolei po znakomite szkice historyczne Wacława Lipińskiego oraz przekazy innych piłsudczyków pozwoli odtworzyć przełomowy w naszych dziejach akt wybicia się na niepodległość i odbudowy polskiej państwowości pod egidą Piłsudskiego – pierwszego Naczelnika odrodzonej Rzeczypospolitej.

W "Laurze niepodległości" „Gazeta Polska” z lat 1929-1939 urasta do rangi medium przeszłości, dzięki któremu można zrekonstruować wielowymiarowy obraz Polski międzywojennej wyłaniający się z dziesiątków przywołanych tekstów publicystycznych, naukowych i literackich. Prezentowany album stanowi syntezę najważniejszych osiągnięć II Rzeczypospolitej oraz przybliża portrety największych indywidualności tego czasu związanych z „Gazetą Polską”. Publicyści polityczni tej miary co Ignacy Matuszewski, Bogusław Miedzieński czy Wacław Makowski wprowadzają w burzliwy nurt ówczesnego życia parlamentarnego, komentują bieżące wypadki polityczne, piszą o koncepcji polskiej państwowości wypracowanej przez obóz piłsudczyków, o „granitowych drogowskazach Józefa Piłsudskiego” i o jego dążeniu do wzmocnienia władzy wykonawczej w państwie. 

Więcej o wydawnictwie - TUTAJ.

 

 Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo