Neapol pamięta o Diego Maradonie. Hołd w rocznicę śmierci wybitnego piłkarza

Neapol oddaje hołd Diego Armando Maradonie w przypadającą w czwartek pierwszą rocznicę jego śmierci. Piłkarz grał w tamtejszym klubie Napoli w latach 1984-1991 i zdobył z nim wiele trofeów, w tym mistrzostwo Włoch. Przy stadionie imienia legendy piłki nożnej odsłonięto jego pomnik.

Diego Maradona był jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii
fot. Dani Yako, Public domain, via Wikimedia Commons

Dzieło autorstwa Domenico Sepe jest darem władz miasta dla kibiców. Statua pozostanie przy stadionie, w pobliżu trybun do wieczora, by tam można było oddać hołd Maradonie. Jak wyjaśniono, później zapadnie decyzja, gdzie definitywnie zostanie ustawiona.

W ulewnym deszczu w rejon Stadionu Diego Armando Maradona przybywają od rana tłumy kibiców. Są wśród nich także rodacy piłkarza, Argentyńczycy. To przede wszystkim około 300 kibiców jego dawnego klubu Boca Juniors z Buenos Aires, którzy przyjechali zwiedzać miejsca związane z życiem ich idola pod Wezuwiuszem.

Diego Maradona na zawsze w Neapolu

Jeden ze starszych mieszkańców Neapolu powiedział agencji Ansa:

Maradona jest jak patron naszego miasta, święty January, zawsze jest z nami i na zawsze pozostanie.

Burmistrz Gaetano Manfredi oświadczył w pierwszą rocznicę śmierci króla piłki: "Diego był nie tylko największym piłkarzem świata, ale sprawił także, że nasze miasto zaczęło mieć marzenia i je spełniać, dał nadzieję i oswobodzenie, jakiego zawsze potrzebuje".

Ogromne tłumy zgromadziły się też przed muralem Argentyńczyka w dzielnicy Spagnoli, zostawiając tam kwiaty, jego portrety i symbole klubu Napoli. Przybył tam także z bukietem biało-niebieskich róż, w barwach klubu jego prezes Aurelio De Laurentiis z synem Eduardo.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Diego Maradona #Napoli

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo