Prawomocny wyrok za kilkadziesiąt kg narkotyków. 27-latek spędzi w więzieniu 6 lat

60 kg marihuany, klika kg amfetaminy i niewielkie ilości kokainy - to narkotyki zabezpieczone w mieszkaniu 27-latka z Katowic. Po ponad roku wreszcie w sprawie zapadł wyrok prawomocny. Mężczyzna został skazany na 6 lat więzienia i kilkaset tysięcy złotych kary finansowej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

O prawomocnym wyroku, wydanym w tej sprawie przez Sąd Okręgowy w Katowicach, poinformował dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski.

Kilka miesięcy temu orzekający w I instancji Sąd Rejonowy Katowice-Zachód wymierzył oskarżonemu karę sześciu lat bezwzględnego pozbawienia wolności, 500 tys. zł grzywny i nawiązkę w wysokości 50 tys. zł, która ma trafić na cele zapobiegania i zwalczania narkomanii.

Zobowiązał go też do pokrycia kosztów sądowych, które wyniosły 112 tys. zł. Poza posiadaniem znacznych ilości narkotyków uznał go za winnego prowadzenia pojazdu, pomimo orzeczonego zakazu. Teraz sąd zakazał mu prowadzenia pojazdów na 15 lat.

"Po apelacji do sądu okręgowego ten wyrok został teraz utrzymany mocy co do podstawowych rozstrzygnięć"

- powiedział prok. Łubniewski.

Zatrzymanie 27-latka

Pod koniec września 2020 roku chorzowscy policjanci monitorujący środowiska przestępcze związane z pseudokibicami rozpoczęli obserwację jednego z budynków w Katowicach, gdzie wedle posiadanych przez nich informacji miał mieszkać mężczyzna planujący wprowadzenie na rynek znacznych ilości narkotyków.

Po godzinie od rozpoczęcia tej akcji policjanci zobaczyli, jak na pobliski parking podjechało bmw, z którego wysiadł typowany przez nich mężczyzna. 27-latek, nie podejrzewając, że był obserwowany, poszedł w kierunku swojego domu. Został zatrzymany w chwili, gdy stał na klatce schodowej i starał się otworzyć drzwi swojego mieszkania.

"Podczas przeszukania mieszkania i piwnicy 27-latka policjanci zabezpieczyli ponad 9 litrów wodnego roztworu amfetaminy, prawie 60 kg marihuany, ponad 100 gramów kokainy i prawie 4 kg amfetaminy, a także woreczki foliowe przeznaczone do pakowania narkotyków i narzędzia służące do ich porcjowania"

- opisywała prokuratura.

Prokurator z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu oskarżył mężczyznę o posiadanie, w celu wprowadzenia do obrotu, znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z zarzutów dotyczył niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Po przedstawieniu zarzutów mężczyzna został aresztowany. W toku postępowania zabezpieczono pieniądze znalezione w jego mieszkaniu – 34 tys. zł. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo