Śmierć na torach PKP na linii Warszawa-Poznań

Dziś na trasie między Swarzędzem a Poznaniem Antoninkiem (linia Warszawa-Poznań) pociąg śmiertelnie potrącił osobę, która przechodziła przez tor w niedozwolonym miejscu. Na miejscu zdarzenia jeden z torów jest nieprzejezdny.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak poinformował Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK, do wypadku doszło w dziś ok. godz. 8.40. między Swarzędzem a Poznaniem Antoninkiem, na linii Warszawa – Poznań.

"Osoba nieuprawniona - poza miejscami do tego przeznaczonymi - wtargnęła pod pociąg, który jechał z Warszawy do Szczecina. Okoliczności tego zdarzenia będzie wyjaśniać prokurator, a także nasze służby, które także biorą udział w działaniach na miejscu zdarzenia"

– podkreślił.

Śledziński dodał, że "podróżni, którzy byli w pociągu biorącym udział w tym zdarzeniu mogą kontynuować podróż pociągiem z Krakowa do Szczecina, więc mają zapewnioną możliwość dalszej podróży do miejsca docelowego" – zaznaczył.

Dodał, że z powodu prowadzonych działań służb jeden z torów jest nieprzejezdny. "Pociągi korzystają z sąsiedniego toru, więc to zdarzenie nie powinno mieć większego wpływu na rozkład jazdy" – wskazał Śledziński.

"W takich przypadkach po raz kolejny przypominamy i apelujemy, by przechodząc przez tory korzystać wyłącznie z przeznaczonych do tego miejsc. Wchodzenie na tory w miejscach do tego niewyznaczonych jest ogromnym zagrożeniem"

– podkreślił Śledziński. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo