Wszystkie ręce na pokład

Pod tym hasłem szef MON Mariusz Błaszczak poinformował kilka dni temu opinię publiczną o pojawieniu się wśród obrońców naszej wschodniej granicy żołnierzy sportowców. Chodziło o trójkę olimpijczyków, którzy jako żołnierze zostali skierowani do zabezpieczenia logistycznego oraz regulacji ruchu. 

W gronie sportowców żołnierzy znajdziemy polską pływaczkę Alicję Tchórz – szeregową WP, uczestniczkę igrzysk olimpijskich w Londynie 2012 i Rio de Janeiro 2016. W swojej karierze sportowej pobiła wiele rekordów Polski. Kolejnym sportowcem, który został skierowany na granicę z Białorusią, jest kpr. Paweł Wojciechowski, uczestnik olimpiad w Londynie, Rio de Janeiro i Tokio. Z kolei żołnierz Marynarki Wojennej RP Patryk Dobek, polski lekkoatleta, to brązowy medalista olimpijski z Tokio 2020 w biegu na 800 m. Brał także udział w igrzyskach w Rio de Janeiro. 

Utalentowani, ze sporym dorobkiem sportowym, gotowi do poświęceń, jak powiedział w jednym z wywiadów kpr. Wojciechowski: „Jako sportowcy chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę. Chcemy, żeby ludzie wiedzieli, że jesteśmy nie tylko sportowcami, ale przede wszystkim jesteśmy żołnierzami”.

Służbę na granicy pełnią także piłkarze. Kilka dni temu w mediach pojawiły się informacje o sprawie wojskowego klubu Czarnych Żagań. Drużyna zaczęła przegrywać mecze ze słabiej notowanymi przeciwnikami, ponieważ większość jej podstawowych zawodników została skierowana na granicę. W ich sprawie interweniował u prezesa PZPN redaktor naczelny „Codziennej” Tomasz Sakiewicz.  

Ofiarność i zaangażowanie żołnierzy sportowców stanowi wsparcie dla obrońców polskich granic. Niestety, wciąż pogardzanych i opluwanych przez totalsów, wygodnych koniunkturalistów, którzy nic nie rozumieją z tego, co się dzisiaj dzieje, albo wiedzieć nie chcą. Hasłem polskich patriotów na dziś jest „Murem za polskim mundurem”. I tego się trzymajmy. 

Za obrońców naszych granic będziemy się modlili podczas Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. Kolejna jej odsłona zbliża się wielkimi krokami. Niebawem poinformujemy naszych Czytelników o szczegółach.
 

 

Źródło:

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo