Kluby Gazety Polskiej z Ameryki Północnej apelują o stanowczą reakcję wobec Łukaszenki

"Domagamy się od rządów Unii Europejskiej i przedstawicieli rządów w krajach demokratycznych stanowczych reakcji wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki" - piszą w swoim oświadczeniu członkowie Klubów Gazety Polskiej z Ameryki Północnej. Ich członkowie proponują zaostrzenie sankcji wobec Białorusi oraz "realne i bezwarunkowe zabezpieczenie granic Unii Europejskiej".

klubygp.pl

Poniżej przedstawiamy całe oświadczenie Klubów „Gazety Polskiej” Ameryki Północnej wobec sytuacji na granicy z Białorusią:


"My, członkowie Klubów „Gazety Polskiej” z USA i Kanady i patriotyczne organizacje polonijne z Ameryki Północnej, wyrażamy swój sprzeciw i potępienie wobec białoruskiego reżimu Aleksandra Łukaszenki, który inspirowany przez Rosję dokonał ataku hybrydowego na Polskę. Wrogie działania białoruskich służb mają na celu destabilizację granic Polski, a w konsekwencji granic Unii Europejskiej.

Reżim w Mińsku prowadzi przygraniczne prowokacje z wykorzystaniem migrantów od sierpnia 2021 r. W ostatnich tygodniach sprowadzanie dużych grup migrantów na granice z Polską, Litwą i Łotwą w celu ich forsowania, połączone z incydentami demontażu polskich umocnień granicznych przez białoruskie oddziały są dowodem celowego, koordynowanego działania białoruskiego reżimu. Ćwiczenia wojsk Białorusi i Rosji w pobliżu granicy z Polską świadczą o wrogim zaangażowaniu Rosji w tych prowokacjach. 

Domagamy się od rządów Unii Europejskiej i przedstawicieli rządów w krajach demokratycznych stanowczych reakcji wobec reżimu Aleksandra Łukaszenki, np. w postaci zaostrzenia sankcji, realnego i bezwarunkowego zabezpieczenia granic Unii Europejskiej, podjęcia kroków, które ograniczą wykorzystywanie migracji ludzi w celu wywołania kryzysu, napiętnowania roli administracji prezydenta Rosji. 

Ataki hybrydowe na granice Polski stanowią bezprecedensowe zagrożenie dla państw Europy. Wywołanie kryzysu humanitarnego z wykorzystaniem migrantów jest narzędziem do eskalacji działań destabilizacyjnych oraz skonfliktowania krajów europejskich. Odpowiedzialność za kryzys humanitarny ponosi wspierany przez Kreml reżim Aleksandra Łukaszenki i wyłącznie ten reżim powinien być adresatem wezwań, by ten kryzys powstrzymać. Wzywamy wszystkie organizacje patriotyczne do potępienia stymulowanych przez administrację Władimira Putina działań Aleksandra Łukaszenki, który nie posiada demokratycznego mandatu do reprezentowania obywateli Białorusi. 

Przestrzegamy przed prowokacjami i dezinformacją medialną ze strony białoruskiego i rosyjskiego reżimu, które są powielane przez niektóre polskie i zagraniczne media, wrogo nastawione wobec Polski i polskiego rządu.

Członkowie prawie 500. Klubów „Gazety Polskiej” działających na świecie wyrażają poparcie i uznanie dla żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej strzegących wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej. Dziękujemy!

Kluby „Gazety Polskiej” z USA i Kanady"
 

 

Źródło: niezalezna.pl, Kluby Gazety Polskiej

#wojna hybrydowa #Kluby Gazety Polskiej #USA #Kanada #Polska #Białoruś #Rosja

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo