Nasi dziennikarze nominowani do prestiżowej nagrody

Znamy już listę kandydatów do nagrody specjalnej Kongresu Mediów Niezależnych, która przyznawana jest za obronę prawdy w mediach. Wśród nominowanych do nagrody jest wielu dziennikarzy i współpracowników „Strefy Wolnego Słowa” m.in. Anita Gargas, Doro

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Znamy już listę kandydatów do nagrody specjalnej Kongresu Mediów Niezależnych, która przyznawana jest za obronę prawdy w mediach. Wśród nominowanych do nagrody jest wielu dziennikarzy i współpracowników „Strefy Wolnego Słowa” m.in. Anita Gargas, Dorota Kania, Joanna Lichocka i Tomasz Sakiewicz, którzy zostali docenieni m.in. za wkład w wyjaśnianie przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz odważne budowanie niezależnych mediów.

Jak wynika z przesłanego do naszej redakcji oświadczenia prezydium Kongresu Mediów Niezależnych, Anita Gargas oraz Joanna Lichocka zostały nominowane za filmy o katastrofie smoleńskiej. Z kolei Dorota Kania została nominowana za publicystykę polityczną, Piotr Lisiewicz za konsekwentną walkę o wolność słowa w Polsce, Tomasz Łysiak za konsekwentną walkę o wolność słowa w Polsce, a często komentujący u nas sprawy gospodarcze Janusz Szewczak został nominowany za ukazywanie prawdy o polskiej gospodarce. Prezydium Kongresu Mediów Niezależnych doceniło także wkład Tomasza Sakiewicza w odważne budowanie niezależnych mediów oraz konsekwentne szerzenie treści patriotycznych.

O tym, kto z nominowanych otrzyma nagrodę Kongresu Mediów Niezależnych, zdecyduje głosowanie członków Kongresu podczas jego walnego zebrania, które odbędzie się 8 czerwca.

Poniżej publikujemy pełną listę nominowanych do nagrody:

1. Blogmedia24.pl – za aktywną obronę praw obywatelskich i prawdy historycznej.
2.Mariusz Dzierżawski  –  prezes Fundacji Pro-prawo do życia, za  konsekwentne uświadamianie społeczeństwu konieczności ochrony życia nienarodzonych dzieci.
3.Krzysztof Feusette – publicysta tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl, za  najlepszą obecnie satyrę polityczną w Polsce.  
4.Anita Gargas – publicystka „Gazety Polskiej”, reżyserka  filmów na temat katastrofy smoleńskiej,  za bezkompromisowość, konsekwencję i odwagę.
5.Grzegorz Górny – publicysta tygodnika „Sieci” i portalu Polityce.pl, za publicystykę międzynarodową i światopoglądową.
6.Cezary Gmyz  – publicysta „Tygodnika Lisickiego.Do rzeczy”, za  konsekwencję i  odwagę w dziennikarstwie śledczym.
7.Krystyna Grzybowska - publicystka „Gazety Polskiej”, za   publicystykę o sprawach zagranicznych.
8.Dorota Kania –  publicystka „Gazety Polskiej Codziennie” , za  publicystykę polityczną.
9.Jacek i Michał Karnowscy  – twórcy  portalu wPolityce.pl,  portali Gospodarce.pl i wNas.pl  oraz tygodnika „Sieci” i portalu wSumie.pl, za propagowanie treści patriotycznych i budowanie mediów niezależnych.
10.Joanna Lichocka  – publicystka „Gazety Polskiej Codziennie”, reżyserka filmów na temat katastrofy smoleńskiej, za dociekliwość i odwagę.
11.Piotr Lisiewicz  – publicysta „Gazety Polskiej”, za konsekwentną walkę o wolność słowa w Polsce.
12.Tomasz Łysiak  - publicysta „Gazety Polskiej”, za teksty o historii i kulturze polskiej.
13.Stanisław Michalkiewicz – za publicystykę polityczną, odwagę osobistą  i walkę o wolność słowa w Polsce.
14.Ewa i Waldemar Podgórscy - za prowadzenie księgarni im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Łodzi, która stała się miejscem dyskusji i kształtowania opinii niezależnej.
15.Jan Pospieszalski – za  niezależne programy publicystyczne w tvp.
16.„Prawdę mówiąc” – portal i miesięcznik, za odwagę w poruszaniu spraw ważnych dla mieszkańców ziemi tarnowsko-dąbrowieckiej.
17.Stowarzyszenie KoLiber -za działania na rzecz wolności gospodarczej, rządów prawa i sprawnego państwa w Polsce.
18.Tomasz Sakiewicz  – szef koncernu  „Gazety Polskiej”,  za konsekwentne szerzenie treści patriotycznych i odważne budowanie niezależnych mediów.
19.Tadeusz Sikora - piosenkarz, za postawę osobistą i wierność zasadom wolnej Polski.
20.Janusz Szewczak -  komentator spraw gospodarczych, za ukazywanie  prawdy  o polskiej gospodarce.
21.Wojciech Wencel – poeta, za propagowanie patriotyzmu.
22.„Wspólna sprawa” – pismo lokalne, za inspirującą i integrującą rolę wobec środowiska lokalnego w gminie Izabelin.
23.Paweł Znyk  – za opracowania na temat manipulacji medialnych.
 

 


Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo