Nasi dziennikarze nominowani do prestiżowej nagrody

  

Znamy już listę kandydatów do nagrody specjalnej Kongresu Mediów Niezależnych, która przyznawana jest za obronę prawdy w mediach. Wśród nominowanych do nagrody jest wielu dziennikarzy i współpracowników „Strefy Wolnego Słowa” m.in. Anita Gargas, Dorota Kania, Joanna Lichocka i Tomasz Sakiewicz, którzy zostali docenieni m.in. za wkład w wyjaśnianie przyczyn katastrofy smoleńskiej oraz odważne budowanie niezależnych mediów.

Jak wynika z przesłanego do naszej redakcji oświadczenia prezydium Kongresu Mediów Niezależnych, Anita Gargas oraz Joanna Lichocka zostały nominowane za filmy o katastrofie smoleńskiej. Z kolei Dorota Kania została nominowana za publicystykę polityczną, Piotr Lisiewicz za konsekwentną walkę o wolność słowa w Polsce, Tomasz Łysiak za konsekwentną walkę o wolność słowa w Polsce, a często komentujący u nas sprawy gospodarcze Janusz Szewczak został nominowany za ukazywanie prawdy o polskiej gospodarce. Prezydium Kongresu Mediów Niezależnych doceniło także wkład Tomasza Sakiewicza w odważne budowanie niezależnych mediów oraz konsekwentne szerzenie treści patriotycznych.

O tym, kto z nominowanych otrzyma nagrodę Kongresu Mediów Niezależnych, zdecyduje głosowanie członków Kongresu podczas jego walnego zebrania, które odbędzie się 8 czerwca.

Poniżej publikujemy pełną listę nominowanych do nagrody:

1. Blogmedia24.pl – za aktywną obronę praw obywatelskich i prawdy historycznej.
2.Mariusz Dzierżawski  –  prezes Fundacji Pro-prawo do życia, za  konsekwentne uświadamianie społeczeństwu konieczności ochrony życia nienarodzonych dzieci.
3.Krzysztof Feusette – publicysta tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl, za  najlepszą obecnie satyrę polityczną w Polsce.  
4.Anita Gargas – publicystka „Gazety Polskiej”, reżyserka  filmów na temat katastrofy smoleńskiej,  za bezkompromisowość, konsekwencję i odwagę.
5.Grzegorz Górny – publicysta tygodnika „Sieci” i portalu Polityce.pl, za publicystykę międzynarodową i światopoglądową.
6.Cezary Gmyz  – publicysta „Tygodnika Lisickiego.Do rzeczy”, za  konsekwencję i  odwagę w dziennikarstwie śledczym.
7.Krystyna Grzybowska - publicystka „Gazety Polskiej”, za   publicystykę o sprawach zagranicznych.
8.Dorota Kania –  publicystka „Gazety Polskiej Codziennie” , za  publicystykę polityczną.
9.Jacek i Michał Karnowscy  – twórcy  portalu wPolityce.pl,  portali Gospodarce.pl i wNas.pl  oraz tygodnika „Sieci” i portalu wSumie.pl, za propagowanie treści patriotycznych i budowanie mediów niezależnych.
10.Joanna Lichocka  – publicystka „Gazety Polskiej Codziennie”, reżyserka filmów na temat katastrofy smoleńskiej, za dociekliwość i odwagę.
11.Piotr Lisiewicz  – publicysta „Gazety Polskiej”, za konsekwentną walkę o wolność słowa w Polsce.
12.Tomasz Łysiak  - publicysta „Gazety Polskiej”, za teksty o historii i kulturze polskiej.
13.Stanisław Michalkiewicz – za publicystykę polityczną, odwagę osobistą  i walkę o wolność słowa w Polsce.
14.Ewa i Waldemar Podgórscy - za prowadzenie księgarni im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Łodzi, która stała się miejscem dyskusji i kształtowania opinii niezależnej.
15.Jan Pospieszalski – za  niezależne programy publicystyczne w tvp.
16.„Prawdę mówiąc” – portal i miesięcznik, za odwagę w poruszaniu spraw ważnych dla mieszkańców ziemi tarnowsko-dąbrowieckiej.
17.Stowarzyszenie KoLiber -za działania na rzecz wolności gospodarczej, rządów prawa i sprawnego państwa w Polsce.
18.Tomasz Sakiewicz  – szef koncernu  „Gazety Polskiej”,  za konsekwentne szerzenie treści patriotycznych i odważne budowanie niezależnych mediów.
19.Tadeusz Sikora - piosenkarz, za postawę osobistą i wierność zasadom wolnej Polski.
20.Janusz Szewczak -  komentator spraw gospodarczych, za ukazywanie  prawdy  o polskiej gospodarce.
21.Wojciech Wencel – poeta, za propagowanie patriotyzmu.
22.„Wspólna sprawa” – pismo lokalne, za inspirującą i integrującą rolę wobec środowiska lokalnego w gminie Izabelin.
23.Paweł Znyk  – za opracowania na temat manipulacji medialnych.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Poeta oskarża: UE dokonuje siłowej transfuzji chorej krwi do zdrowego polskiego organizmu - WIDEO

Maciej Rembarz / niezalezna.pl

  

Jesteś dumny, że skończyłeś polonistykę w PRL? Gówno, chłopcze! Skończyłeś skrócony kurs polonistyczny, napisany przez agitatorów. Inteligencja nie może być wiernopoddańcza i przytakiwać dobrze uposażonym urzędnikom. Mówią, że mamy cieszyć się wolnością. A stajemy się co raz bardziej zniewoleni. Myślimy jakimiś stemplami brukselskimi, które nam na tyłkach odciskają. Powtarzamy cudze marzenia, cudze pragnienia, cudze chęci. Gdy wyzbędziemy się własnych snów, niewiele nam zostanie – mówi poeta Maciej Rembarz. Przed bagnem elit III RP uciekł do Puszczy Noteckiej, gdzie hoduje kozy. Odnalazł go tam Piotr Lisiewicz, a unikalną rozmowę z poetą obejrzeć można poniżej.

Macieja Rembarza słuchać można godzinami.

Fascynujemy się wielkimi oryginałami w polskiej kulturze, jak Witkacy, Sergiusz Piasecki czy Marek Hłasko. A nie wiemy, że tacy żyją i dziś, gardząc tanią popularnością. Taką legendą jest Maciej Rembarz, który siedział w więzieniu, pracował w ZOO i sprzedawał miody na Rynku Jeżyckim. A teraz zaszył się w puszczy i pisze wiersze, o których nie mówi się na salonach, a kiedyś zostaną uznane za może najlepsze, co dziś powstaje. Taki jest tomik „Wiersze z oddechu Przybyszewskiej”

– mówi Piotr Lisiewicz, który wyciągnął poetę z puszczy.

Za komuny wyrzucono go ze szkoły, bo mówił uczniom prawdę o Katyniu. W komunizmie pisał do szuflady, w III RP jego pierwsze tomiki uznano za sensację, wydał je „Czas Kultury”, któremu szefował Rafał Grupiński. Ale szybko zaczął oddalać się od tego świata.

Już wtedy zauważyłem, że to środowisko literackie tak trochę „kląska”. To są takie słowicze trele, słodkie, ale co raz słabsze. Bez świeżego powietrza bazaru, kultura nie ma szans

– wspomina.

Po 2010 r. nazywa siebie „sektą smoleńską”. Konformizm elit III RP uznał za stan nie do zniesienia. Dziś mówi:

Myślę, że to co wyprawia z nami UE, to taka siłowa transfuzja. Przepompowywanie chorej krwi do zdrowego organizmu. Tak zwana polska inteligencja – tak zwana, bo jej daleko do prawdziwej – po prostu idzie jak cielęta a rzeź. Ufa. To jest jakoś epidemia, amnezja dziwna, która nie potrafi wyciągnąć wniosków, nie pamięta co to jest zależność. Powstała taka melasa, której ani nie można kopnąć w dupę, ani wyrzucić za drzwi. No bo to jest coś nieokreślonego.

Obejrzyj poniżej mocną rozmowę z Maciejem Rembarzem:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl