Zamiast konkretów, wpisał „konsultacje”. Sikorski w raporcie... niejasnych zarobków europosłów

Z raportu Transparency International EU wynika, że europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski poza pracą w europarlamencie uzyskuje dochody z aż 12 innych źródeł. Za te "inne źródła" w rok jest w stanie zarobić od 588 do 804 tysięcy euro. Co to są "inne źródła"? Na przykład owiane dość dużą tajemnicą "konsultacje".

Radosław Sikorski
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Transparency International EU wskazuje jednak, że około 15 procent deputowanych do PE w rubryce "zewnętrzne dochody" zamieściło niejasne opisy wykonywanej działalności, które mogą uniemożliwiać dotarcie do prawdziwych źródeł. Na pewno takim stwierdzeniem nie jest bowiem "działalność gospodarcza" czy "wolny strzelec" - a takie wpisy się zdarzają... 

Zgodnie z przepisami, informacje na temat zewnętrznych dochodów, muszą być przedstawione szczegółowo. Transparency International EU w tym kontekście zwraca uwagę na przykład na Radosława Sikorskiego.

- Niektóre z wymienionych rodzajów działalności niosą ze sobą znaczne dochody zewnętrzne. Np. eurodeputowany Radosław Sikorski zadeklarował 40 tys. euro miesięcznego wynagrodzenia za "konsultacje"

– czytamy. Sam Sikorski twierdzi, że to nieprawdziwe dane, a jego zewnętrzne dochody były "znacznie mniejsze", tak mówił w rozmowie z Politico. Stwierdził przy tym, że "zaktualizuje deklarację".

 


Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

#Radosław Sikorski #Parlament Europejski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo