Stan wyjątkowy: Jak zagłosuje PSL?

Klub KP-PSL prawdopodobnie wstrzyma się w głosowaniu nad przedłużeniem stanu wyjątkowego - powiedział poseł Marek Sawicki. Dodał, że decyzja zostanie podjęta przez klub prawdopodobnie po godz. 17.00.

Marek Sawicki
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

- Pewnie wstrzymamy się od głosu. Nie chcemy przeszkadzać rządowi w realizacji ich planów i celów, natomiast tak naprawdę nie wiemy, co rząd robi. Dziennikarze nie są tam wpuszczani, a rzecznik rządu dziś rano w jednej ze stacji telewizyjnych pytany jak jest w strefie przygranicznej nie umiał odpowiedzieć. W Sejmie też nie dowiedzieliśmy się niczego nowego w sprawie

 - powiedział Sawicki.

Posłowie mają rozpatrzeć wniosek prezydenta Andrzeja Dudy ws. wyrażenia zgody na przedłużenie stanu wyjątkowego na obszarze części woj. podlaskiego i woj. lubelskiego o 60 dni w czwartek późnym wieczorem. Bezpośrednio po debacie odbędzie się głosowanie. Rząd podjął decyzję o zawnioskowaniu do prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego we wtorek.

Andrzej Duda podpisał wniosek wczoraj. Szef BBN Paweł Soloch poinformował, że prezydent, podzielił argumentację strony rządowej w sprawie konieczności przedłużenia stanu wyjątkowego. Stan ten obowiązuje od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Przedstawiciele rządu uzasadniali konieczność wprowadzenia stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową", używając do tego migrantów, oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad.

Stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią na obszarze części województw lubelskiego i podlaskiego. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta wydanego na wniosek rządu. Przedstawiciele rządu uzasadniali konieczność wprowadzenia stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią oraz ćwiczeniem wojsk Rosji i Białorusi Zapad. 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Marek Sawicki #PSL #stan wyjątkowy

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo