Tomasz Sakiewicz o pomysłach wpuszczania uchodźców: Ruch LGBT będzie pierwszą ofiarą

"Poseł Szczerba nie zdaje sobie sprawy, że jego umiłowany ruch LGBT będzie pierwszą ofiarą jego pomysłów" - tak o wspieraniu uchodźców koczujących na granicy polsko-białoruskiej i pomysłach, by wpuścić ich do kraju mówił dziś w komentarzu dla TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Służby pilnują granicy z Białorusią
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

W ostatnich miesiącach na granicach Białorusi z Unią Europejską gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych migrantów z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych krajów. Najwięcej osób trafiło dotąd na Litwę, która zarzuciła Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na jej terytorium w ramach "wojny hybrydowej". Po tym, jak Litwa przyjęła przepisy, umożliwiające jej służbom granicznym odsyłanie imigrantów na Białoruś, ich grupy przekierowały się na granicę z Łotwą i Polską. Również Łotwa podjęła decyzję o odsyłaniu migrantów i wprowadziła na granicy stan sytuacji wyjątkowej.

Grupa imigrantów od tygodnia koczuje w Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej. Uchodźców, którzy pochodzą m.in. z Iraku i Afganistanu, wypychają na teren Polski białoruskie służby. Migrantom postanowili pomóc... posłowie Koalicji Obywatelskiej - Michał Szczerba i Dariusz Joński. Wczoraj przywieźli grupie imigrantów koczujących przy granicy Polski z Białorusią śpiwory, koce, jedzenie i wodę. Zaapelowali do rządu o jak najszybsze zajęcie stanowiska w sprawie tych osób.

- To jest jakichś okres niesłychanych wypowiedzi posłów opozycji. Najpierw ta posła Łąckiego, a tu: przecież oni wspierają parawojenne działania Putina i Łukaszenki wobec Polski - stwierdził dziś w komentarzu dla TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.  - To jest naprawdę stwarzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla własnego państwa. 

Politycy opozycji nawołują, by polski rząd zajął zdecydowane stanowisko w sprawie uchodźców. Pojawiają się głosy, by wpuścić do kraju uchodźców czekających na granicy. Na ile ważna jest weryfikacja tych osób?

- Jeżeli nie będzie weryfikacji, to za chwilę nie będzie tam kilka tysięcy, tylko kilka milionów osób. To się stworzy dziura, przez którą zostanie zalana Unia Europejska

- stwierdził Tomasz Sakiewicz, dodając:

Wśród tych ludzi znajdą się również osoby, które prowadzą działalność terrorystyczną albo jakieś radykalne działania ekstremistyczne. Nie tylko chodzi o to, że ktoś pójdzie się wysadzić czy dźgnie kogoś nożem, ale takie siejące terror islamski w swoim otoczeniu: mamy napady na dyskoteki, napady na osoby LGBT na przykład. Nie jestem wielkim zwolennikiem tej ideologii, wręcz przeciwnie, ale co innego krytykować pewne pomysły ideologiczne, a co innego stwarzać zagrożenie. Poseł Szczerba nie zdaje sobie sprawy, że jego umiłowany ruch LGBT będzie pierwszą ofiarą jego pomysłów. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#LGBT #Tomasz Sakiewicz #uchodźcy

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo