Z OSTATNIEJ CHWILI

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO • • • Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO.  • • •

Skandal przed Sejmem! Tak bronią TVN, że zaatakowali posła. Doszło do przepychanek

Przed Sejmem doszło do przepychanek z policją, zaatakowany został także poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz - tak wygląda "obrona TVN" w wykonaniu manifestantów. Filmy, które pojawiły się w sieci, pokazują, jak zachowują się demonstranci. Nie wystawia im to pozytywnej oceny...

Poseł Dobromir Sośnierz został zaatakowany przed Sejmem
twitter.com/patrykmichalski

Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji z dwiema poprawkami zgłoszonymi przez PiS oraz jedną poprawką Konfederacji. Ustawa trafi teraz do Senatu. Za ustawą głosowało 228 posłów, przeciw było 216, wstrzymało się 10. Projekt wywołał ogromne emocje wśród polityków.

Przed Sejmem wieczorem zebrali się protestujący. Wykrzykiwane są wulgarne hasła pod adresem partii rządzącej oraz Pawła Kukiza, który po środowym głosowaniu stał się celem hejtu. "Kukiz, ch**u, chodź na solo" - wzywają rozwścieczeni manifestanci, skandując do tego "j***ć PiS i Kukiza". Zwolennicy opozycji są wspierani przez polityków: m.in. z Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050. 

Doszło do przepychanek z policją:

Zaatakowany został także poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz. Oprócz agresji słownej, pojawiła się także przemoc fizyczna: był on popychany przez jednego z agresywnych demonstrantów.

"Kiedyś skończy się to tragedią" - skomentował europoseł Patryk Jaki.

Zupełnie inaczej całą sytuację przedstawia posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz. Uważa ona, że poprzez agresję, wyzwiska i przepychanki "do posła Sośnierza przemówił naród". Swój wpis z filmem niedługo później usunęła.

Premier: To skandaliczne i szkodliwe społecznie

- Takie zachowania są skandaliczne i skrajnie szkodliwe społecznie. Cała klasa polityczna powinna potępić takie zachowanie - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Dobromir Sośnierz #TVN #Sejm

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo