List Klubów Gazety Polskiej w Ameryce Północnej i Kanady: Bronimy fundamentalnych organów polskiego państwa

Od kilku lat obserwujemy politycznie motywowaną nagonkę na Polskę poprzez nadużywanie unijnych instytucji. Manifestacja Klubów Gazety Polskiej jest dowodem, że polscy obywatele nie zgadzają się na ograniczanie Polsce wolności, uzurpowanie władzy i arbitralne decyzje obcych urzędników - piszą Kluby Gazety Polskiej w Ameryce Północnej i Kanadzie. List podczas manifestacji odczytał Paweł Piekarczyk.

Manifestacja przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie
facebook.com/GazetaPolskaPL

- Wydaje się, że dzisiaj mobilizacja zwolenników głębokiej reformy naszego państwa i obrony suwerenności Polski przed obcymi instytucjami powinna być bardzo mocna

- ocenił wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz tuż przed rozpoczęciem manifestacji "Po stronie Polski" organizowanej przez kluby "Gazety Polskiej".

Punktualnie o godzinie 12 rozpoczęła się dziś pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie przy Al. Szucha manifestacja organizowana przez Kluby „Gazety Polskiej” pod hasłem „Po stronie Polski”.

Podczas protestu list od Klubów Gazety Polskiej z Ameryki Północnej odczytał Paweł Piekarczyk.

Kluby Gazety Polskiej w Ameryce Północnej, a wraz z nimi Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz szereg innych polskich organizacji patriotycznych i niepodległościowych w Stanach Zjednoczonych, łączą się i w pełni wspierają manifestację „Po stronie Polski” przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie.

Manifestacja jest wyrazem społecznego wsparcia suwerennych decyzji Polski oraz sprzeciwu wobec łamania traktatów Unii Europejskiej, dlatego jest niezmiernie potrzebna, gdyż można odnieść wrażenie, że niektórzy w Polsce i na świecie zapominają oraz atakują demokratyczne wybory Polaków.

Od kilku lat obserwujemy politycznie motywowaną nagonkę na Polskę poprzez nadużywanie unijnych instytucji. Manifestacja Klubów Gazety Polskiej jest dowodem, że polscy obywatele nie zgadzają się na ograniczanie Polsce wolności, uzurpowanie władzy i arbitralne decyzje obcych urzędników.

Bronimy fundamentalnych organów polskiego państwa, suwerenności oraz możliwości pełnoprawnego funkcjonowania i traktowania Polski we wspólnocie państw Europy. Polska ma długie historyczne demokratyczne tradycje i czujemy się pełnoprawnymi Europejczykami. Odgrywamy znaczącą rolę w Europie i chcemy wciąż mieć do tego prawo.

Dziękujemy zebranym Klubom Gazety Polskiej zgromadzonym w Warszawie na manifestacji i łączymy się z Wami. Wszystkie Kluby rozsiane niemal po całym świecie wspierają tę inicjatywę, jeżeli nie osobiście to duchowo, i wyrażają poparcie dla polskiego prawa i władz reprezentujących polskie dążenia. Wspieramy decyzje i nasze władze, które pozwalają Polsce pozostać wolnym niepodległym krajem zgodnie z naszą wiarą, przekonaniami, tradycją i poszanowaniem prawa, i tego także od tych władz oczekujemy.
Niech Żyje Niepodległa Polska - Tak Nam Dopomóż Bóg.

KLUBY GP USA i KANADY

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo