"Po stronie Polski"! - wielka manifestacja w Warszawie. Majdzik: Dość skandalicznych działań TSUE

- Nie możemy wyrazić zgody na skandaliczne działania TSUE. To wtrącanie się w nasze wewnętrzne sprawy - podkreśla działacz opozycji z czasów PRL Ryszard Majdzik w rozmowie z portalem Niezalezna.pl. I dodaje: "zapraszam wszystkich na manifestację do Warszawy".

2020.02.08. Warszawa. „Kasta - Basta”. Demonstracja pod Trybunalem Konstytucyjnym zorganizowana przez Kluby Gazety Polskiej w obronie reformy sadownictwa. Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

31 lipca w samo południe pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie odbędzie się manifestacja "Po stronie Polski", organizowana przez Kluby "Gazety Polskiej". Odbędzie się przed ważnym posiedzeniem TK, które ma rozstrzygnąć kwestię związaną z wyższością prawa unijnego nad prawem krajowym. 

Zaproszenie na wydarzenie 

Do udziału w demonstracji zachęca działacz opozycji antykomunistycznej Ryszard Majdzik. - Zapraszam wszystkich na manifestacje do Warszawy i poparcie dla reformy wymiaru sprawiedliwości dokonywanej przez dobrą zmianę, czyli rząd Prawa i Sprawiedliwości - powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl. 

- Nie możemy wyrazić zgody na skandaliczne działania TSUE. To wtrącanie się w nasze wewnętrzne sprawy i ignorowanie najwyższej polskiej instytucji, jaką jest parlament, który naprawia wymiar sprawiedliwości. TSUE ingeruje w sprawy naszego sądownictwa, mimo że takie same rozwiązania obowiązują m.in w Hiszpanii i tam to nie przeszkadza

- podkreślił. 

Reforma pilnie potrzebna 

Ryszard Majdzik ocenił, że Izba Dyscyplinarna, której zawieszenia domaga się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jest bardzo potrzebna. - Wciąż są sędziowie, którzy sądzili nas w stanie wojennym, oprawcy komunistyczni, resortowe dzieci oraz ci, którzy do tej pory byli bezkarni i wydawali wyroki skazujące na ludzi, którzy swoje procesy powinni mieć wygrane - tłumaczył. 

- Zapraszam wszystkich Polaków, wszystkich patriotów 31 lipca do Warszawy

- zakończył działacz opozycji antykomunistycznej.

 

Źródło: Niezalezna.pl

#Po stronie Polski #Ryszard Majdzik

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo