Kopacz chciała wprowadzić program jak "500 plus"? Sawicki: Nie było wówczas takich pomysłów

"Nie przypominam sobie, żeby za premier Ewy Kopacz były proponowane takie rozwiązania jak program "500 Plus". Nie znajdowały one akceptacji u ministra finansów Jacka Rostowskiego" - powiedział poseł PSL Marek Sawicki, odnosząc się do wypowiedzi byłego premiera Donalda Tuska podczas spotkania w Szczecinie.

Ewa Kopacz
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Nowo wybrany p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w poniedziałek w Szczecinie powiedział, że po końcu kryzysu finansowego "uznano, że udało się przeprowadzić Polskę przez kryzys w taki sposób, że można rozpocząć też programy socjalne, które, jestem o tym przekonany, w tym samym czasie byśmy przeprowadzili". Według Tuska, "Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt, podobny do '500 Plus', z podobnymi skutkami, ale ona była w tym ostatnim roku porządkowania sytuacji po światowym kryzysie finansowym".

Sawicki pytany w środę w "Kwadransie politycznym" TVP, czy b. premier Ewa Kopacz chciała wprowadzić w 2014 lub 2015 r. program "500 Plus", powiedział, że nie pamięta tej propozycji i takiego zdarzenia.

Nie przypominam sobie, żeby za premier Ewy Kopacz tego typu rozwiązania były proponowane

- przyznał poseł PSL.

Na pewno pamiętam, że mówiła o tym (minister pracy i polityki społecznej w rządzie PO-PSL w latach 2007-2011) Jolanta Fedak. Niestety nie znajdowały one akceptacji u ministra finansów Jacka Rostowskiego, który mówił, że pieniędzy nie ma i nie będzie na takie programy

 - stwierdził Sawicki. Jego zdaniem, "dużo programów w zakresie promocji rodziny wprowadził (minister pracy i polityki społecznej w rządzie PO-PSL w latach 2011-2015) Władysław Kosiniak-Kamysz i to się udało". Wskazał m.in. na wprowadzenie rocznego płatnego urlopu rodzicielskiego.

W sobotę miał miejsce powrót byłego premiera, byłego szefa Rady Europejskiej i obecnego szefa Europejskiej Partii Ludowej (EPP) Donalda Tuska do polskiej polityki. Podczas posiedzenia Rady Krajowej PO nastąpiły zmiany w kierownictwie tego ugrupowania - Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa partii, a w wyniku dalszych zmian obowiązki przewodniczącego partii przejął Tusk.

Były premier zapowiadał, że będzie uczestniczył w objeździe polityków Platformy po Polsce. W poniedziałek odwiedził Szczecin.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ewa Kopacz #Donald Tusk #Marek Sawicki #500 plus

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo