Potężne burze nad Polską! Zalane ulice w Poznaniu i Krakowie. Tysiące interwencji strażaków

Wtorkowy wieczór w wielu miejscach w Polsce upłynął pod znakiem burz. W szczególny sposób nawałnicę odczuli mieszkańcy Poznania i Krakowa. Ulice tych dwóch miast zamieniły się w rwące potoki. W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć, na których widać, jak wyglądał przejazd przez miasto w czasie ulewy.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. twitter.com/MaNaMarzena

Po kilku niezwykle upalnych dniach, przez Polskę przetoczyła się dziś fala gwałtownych burz. W niektórych miejscach wyładowania były niezwykle intensywne. 

W szczególny sposób podczas dzisiejszej burzy i gwałtownej ulewy ucierpiał Poznań. Na zdjęciach i nagraniach, które pojawiają się w mediach społecznościowych, widać, że miasto zmieniło się miejscami w rwące potoki. Wystąpiły poważne utrudnienia komunikacyjne.

Do ponad 1,7 tys. interwencji wezwani zostali dotąd wielkopolscy strażacy. To jeszcze nie koniec, bo wciąż pojawiają się nowe interwencje:

Podobna liczba strażackich interwencji miała miejsce również w Krakowie i okolicach. Tam w niektórych miejscach nie kursują tramwaje i autobusy - zalany został wiadukt przy ul. Łowińskiego:

To nie koniec burz!

- Noc z wtorku na środę będzie burzowa; w pierwszej połowie nocy opady będą gwałtowne, potem sytuacja będzie się uspokajać - przekazała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Mimo lekkiego ochłodzenia na wschodzie kraju temperatura minimalna w nocy wciąż będzie wysoka i wyniesie od 18 do 22 stopni.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Ulewy #burze #Kraków #Poznań

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo