„Weź się Kama ogarnij! Gorąca kąpiel i tabletki na poprawę pamięci”. Burza po wpisie Gasiuk-Pihowicz

Kamila Gasiuk-Pihowicz skrytykowała dziś wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Turcji, sugerując, że nie powinien się spotykać z Erdoganem, który „zamyka ludzi w więzieniach”. Posłance KO przypomniano, kto i z kim się w ostatnim czasie spotykał. Okazuje się, że polski prezydent jest w doborowym europejskim towarzystwie.

Kamila Gasiuk-Pihowicz
Autor: Zbyszek Kaczmarek

Prezydent Andrzej Duda składa oficjalną wizytę państwową w Turcji. Głowa państwa spotkała się dziś z Recepem Tayyipem Erdoganem w Ankarze. Po rozmowach „w cztery oczy” politycy omówili m.in. kwestie bezpieczeństwa oraz współpracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego w kontekście szczytu NATO, który odbędzie się w połowie czerwca w Brukseli, a także kwestie gospodarcze.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz wizytą polskiego prezydenta jest jednak zdegustowana. Zarzuciła mu, że prowadzi polityczne rozmowy z Erdoganem, którego uważa m.in. za „prześladowcę sędziów i prokuratorów”. 

Posłanka zastanawia się też, czy prezydent Duda nie złoży kolejnej wizyty na zaproszenie Władimira Putina, czy też Kim Dzong Una.

- Tysiące prześladowanych przez władze osób. Sędziowie, prokuratorzy, nauczyciele od 5 lat tkwią zamknięci w tureckich więzieniach, a A. Duda jak gdyby nigdy nic jedzie z oficjalną wizytą do Erdogana... Kogo odwiedzi następnego? Putina? Kim Dzong Una? 

– napisała na Twitterze parlamentarzystka.

Internauci (wśród nich wicerzecznik PiS Radosław Fogiel) wyjaśnili Kamili Gasiuk-Pihowicz istotę prowadzenia polityki międzynarodowej, a także przypomnieli kto bywa częstym rozmówcą prezydenta Turcji oraz Putina.

 

 

 

 

 

 


 

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Sejm #polityka #Polska #świat #Andrzej Duda #Kamila Gasiuk-Pihowicz

Przemysław Obłuski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo