Jakie propozycje dla rodzin w Polskim Ładzie? Już dziś prezentacja programu

Dziś, w Międzynarodowy Dzień Rodziny odbędzie się prezentacja Polskiego Ładu. „Bez szczęśliwych rodzin nie będzie szczęśliwego i bezpiecznego państwa” – podkreśla minister Marlena Maląg. „Rodzina to fundament, miłość, troska, pomoc, wsparcie oraz trwanie w zdrowiu i chorobie” – dodaje marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jakie propozycje dla rodzin przedstawi rząd? Szczegóły już dziś o godzinie 10.

twitter.com/pisorgpl

Bez szczęśliwych rodzin nie będzie szczęśliwego i bezpiecznego państwa. Jesteście najcenniejszym bogactwem Polski – napisała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w życzeniach z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji szefowa MRiPS w piśmie kierowanym do rodzin podkreśliła priorytetową rolę rodziny i zapewniła, że rządowe środki kierowane na ten cel nie są przez nią traktowane jako koszt, lecz jako inwestycja.

"Taka, która umożliwi rodzinom godne życie, przekona rodziców, że mogą sobie pozwolić na więcej dzieci, a seniorzy nie będą musieli obawiać się o swoją przyszłość" – wskazała.

Dodała, że wzmocnienie roli rodzin, budowanie wokół nich dobrego klimatu i przeciwstawianie się niekorzystnym zmianom demograficznym to wyzwania, z którymi mierzy się dziś cała Europa.

"My też stawiamy na rodzinę. Bez szczęśliwych rodzin nie będzie szczęśliwego i bezpiecznego państwa. Jesteście najcenniejszym bogactwem Polski"

- podkreśliła Maląg.

Przypomniała, że doceniając uniwersalną rolę i znaczenie rodzin dla przyszłości świata, papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem Rodziny.

"Ja ze swej strony dokładam wszelkich starań, by polityka prorodzinna była sprawą szerokiej koalicji, nie tylko rządu, ale też samorządów, organizacji pozarządowych, i wielu ludzi dobrej woli, działających na rzecz rodzin" - napisała.

Szefowa MRiPS skierowała do rodzin życzenia ogromu wzajemnego zrozumienia i partnerstwa, cierpliwości i zaufania. "Pozostańmy niezmiennie jedną, wielką, polską rodziną" - dodała.

Rodzina to fundament, miłość, troska, pomoc, wsparcie oraz trwanie w zdrowiu i chorobie. Czas pandemii pokazał, jak ważna jest obecność najbliższych

- napisała z kolei na Twitterze marszałek Sejmu Elżbieta Witek z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Marszałek Witek podkreśliła, że "rodzina to fundament, miłość, troska, pomoc, wsparcie oraz trwanie w zdrowiu i chorobie". "Czas pandemii pokazał, jak ważna jest obecność najbliższych. Międzynarodowy Dzień Rodzin to wspaniała sposobność i wyjątkowa okazja, by podziękować sobie za wzajemną bliskość" - dodała.

Podczas dzisiejszej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości zostanie przedstawiony Polski Ład.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów: Planu na zdrowie, Uczciwej pracy - godnej płacy, Dekady rozwoju, Rodziny i domu w centrum życia, Polski - naszej ziemi, Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek, Dobrego klimatu dla firm, Czystej energii - czystego powietrza, CyberPoland 2025, Złotej jesień życia.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo