"Plan polityczny upokorzenia Lewicy". Sakiewicz ocenia postawę marszałka Grodzkiego

PO prowadzi od dawna taką politykę, żeby zrobić coś bardzo złego, a odpowiedzialność przerzucić na partię rządzącą - stwierdza redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do przedłużania terminu zajęcia się kwestią Funduszu Odbudowy w Senacie RP. Według niego, ta sytuacja wpisuje się w "plan upokarzania Lewicy".

Tomasz Grodzki
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Senator Marek Martynowski podkreślił, że podczas środowego Konwentu Seniorów marszałek Grodzki poinformował, że 27 maja Senat zajmie się ustawą ratyfikacyjną. Politycy PiS chcą, by odbyło się to szybciej i krytykują przeciąganie tej kwestii w czasie. Mocny głos za przyspieszeniem prac rozbrzmiewa też z lewej strony sceny politycznej.

- Wzywam pana marszałka Grodzkiego do jak najszybszej ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Jeżeli tego nie będzie robił, to w mojej ocenie stracił szansę, możliwość pełnienia swojej funkcji, bo jest osobą, która upartyjnia swoją funkcję. Powinien działać dla dobra Polski, a nie dla dobra swojej partii. Jeżeli będzie tak dalej robił, to powinien zostać odwołany i ktoś inny powinny zostać marszałkiem Senatu

- powiedział europoseł Nowej Lewicy Marek Balt w rozmowie z redaktorem Michałem Rachoniem w programie TVP Info #Jedziemy.

Emocje i polityka zwyciężyły nad racjonalnym myśleniem? - zapytano redaktora Tomasza Sakiewicza w TVP Info. 

- Co do emocji, to bym się zastanowił, bo to osobiste emocje marszałka, który jest pod presją wniosku o uchylenie immunitetu i tego, że może stanąć przed sądem z bardzo poważnymi oskarżeniami zagrożonymi wieloma latami więzienia. Natomiast polityka to bardzo ciekawy element, bo to przecież nie PiS-owi szkodzi blokowanie tego wniosku. Pytanie, przeciwko komu gra Budka i Grodzki. Otóż, oni grają przede wszystkim przeciwko Lewicy i PSL, a także przeciw wewnętrznym frakcjom, które chcą ich odwołania. Chcą pokazać, że jeszcze trzymają rękę na pulsie i że Fundusz Odbudowy nawet jak będzie uchwalony, to oni zdecydują kiedy. W imię tej gierki, żeby upokorzyć Lewicę, pokazać PSL, że mają stać na baczność i się nie wychylać jak w Sejmie, będziemy czekać kolejne tygodnie

- stwierdził redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Plan polityczny upokorzenia Lewicy jest mocno realizowany. Pytanie tylko, czy zwycięży głos Marka Balta, czy tych, którzy trzymają się sukni Platformy. 

- PO prowadzi od dawna taką politykę, żeby zrobić coś bardzo złego, a odpowiedzialność przerzucić na partię rządzącą - dodał Sakiewicz. 

Tomasz Grodzki pytany dziś, czy ma ekspertyzy świadczące o tym, że poprawki do ustawy ratyfikacynej można jednak składać odparł, że ma "bardzo poważną ekspertyzę prawną" podpisaną przez sześciu wybitnych polskich prawników, która mówi "jednoznacznie, że w takiej szczególnej ustawie możliwość składania poprawek jest w pewnym sensie ograniczona, ale absolutnie nie zakazana".

- To jest zabawa słowna, bo przecież można zmienić termin ratyfikacji i taka możliwość istnieje. Poważny prawnik, który się szanuje, pewnie może myśleć o czymś takim (...) Tylko taką poprawkę można wprowadzić, co do terminu, żadnej innej nie można. Marszałek Grodzki wykorzystując ekspertyzę, która pewnie mówi o terminie, chce pod tym wprowadzać co się da

- skomentował Tomasz Sakiewicz. 

 

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

#fundusz odbudowy #polityka #Senat

Michał Kowalczyk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo