Powiew lata. Dziś nawet 28 stopni w cieniu

Temperatura we wtorek wzrośnie, na zachodzie kraju może być nawet do 28 stopni w cieniu. Dzień będzie piękny i słoneczny – powiedziała Grażyna Dąbrowska z Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/FelixMittermeier/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

"We wtorek temperatura powietrza będzie wyższa niż w poniedziałek. Można śmiało mówić o powiewie nie wiosny, a lata. Powietrze, które do nas napływa, pochodzi z północnej Afryki"

– wyjaśniła synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Dodała, że 11 maja będzie dniem "pięknym i bardzo słonecznym". "W większości kraju niebo powinno być bezchmurne. Temperatura na przeważającym obszarze części zachodniej naszego kraju wynosić będzie 27 stopni, a miejscami będzie to do 28 stopni w cieniu" – podała Dąbrowska. W całym kraju, poza Półwyspem Helskim, będzie w najcieplejszym momencie dnia powyżej 20 stopni Celsjusza. Na Helu będzie maksymalnie 18 stopni.

"Termometry pokażą do 25 stopni w centrum i na południu kraju, około 21-22 stopni na północnym wschodzie. Wiatr troszeczkę silniejszy niż w poniedziałek, miejscami porywisty, w granicach do 55 km/h , ale będzie to wiatr ciepły"

– dodała synoptyk.

Grażyna Dąbrowska powiedziała, że podobna pogoda utrzyma się jeszcze w środę we wschodniej i centralnej Polsce. "Na zachód wchodzić będzie strefa frontu, który przyniesie nam wzrost zachmurzenia i opady deszczu. Będą burze, intensywne ulewy i silny wiatr" – dodała.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska #pogoda

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo