Senat znajdzie czas na ratyfikację FO? Poboży: Platforma kopie dalej i zaczyna robić przysiady

Myśleliście, że PO nie pogrążyła się całkowicie swoją taktyką w Sejmie ws. FO? No to w Senacie kopie dalej i zaczyna robić przysiady - pisze wiceszef MSWiA Błażej Poboży na Twitterze. Polityk odniósł się do słów marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który stwierdził, że „Senat raczej nie zajmie ustawą ratyfikacją FO na najbliższym posiedzeniu”.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Grodzki był pytany w "Rz", czy z perspektywy czasu nie było błędem wstrzymanie się przez Koalicję Obywatelską od głosu podczas głosowania w Sejmie nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy. - Nie. Koalicji Obywatelskiej i mam nadzieję pozostałym członkom opozycji, zależy na tym, żeby nie blokować pieniędzy unijnych. Chodzi o to, że wszystkie polskie gminy i powiaty powinny dostać te środki, a nie tylko faworyci czy nominaci partii rządzącej, jak to się zdarzyło przy rozdzielaniu Funduszu Inwestycji Lokalnych. Te pieniądze są dla Polek i Polaków, nie dla PiS - odpowiedział marszałek.

Na pytanie, kiedy Senat zajmie się ratyfikacją, odparł, że na najbliższym posiedzeniu raczej nie, ponieważ porządek posiedzenia, które zaczyna się 12 maja, jest już wypełniony.

Do słów marszałka odniósł się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

„Myśleliście, że PO nie pogrążyła się całkowicie swoją taktyką w Sejmie ws. FO? No to w Senacie kopie dalej i zaczyna robić przysiady. Zdaniem T. Grodzkiego: „Senat raczej nie zajmie się ustawą ratyfikacją FO na najbliższym posiedzeniu”

- czytamy.

„Mijanka z PL2050 to mało? Czas na Lewicę?” - pyta. Polityk odnosi się do ostatnich notowań Platformy Obywatelskiej. Czwartkowy sondaż United Survey dla Wirtualnej Polski pokazał, że PO może liczyć na 15,1 proc. poparcia. Wyżej w sondażu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 20,4 proc.

 

Źródło: niezalezna.pl

#polityka #parlament

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo