W Internecie furorę bije nagranie na którym grupa starszych ludzi modliła się w intencji zaprzestania ataków na Radio Maryja. Aktywistka LGBT próbowała jednak zakłócić modlitwę. 

Nieoczekiwanie do dziewczyny podeszła zapłakana 83-letnia kobieta, która pocałowała ją w stopy. -  Ja panią kocha - powiedziała zasmucona 83-latka.

- Ja panią również, ale proszę nie płakać. Proszę… — odpowiedziała 21-latka. Chwilę później dziewczyna objęła staruszkę, a na koniec wspólnie się przeżegnały. 

Do sprawy w programie "W kontrze" odniosła się posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień. 

- Ta starsza pani, która ma za sobą ogromny bagaż doświadczenia, życia, doskonale wie, jaką ważną rolę w życiu dla wielu ludzi ma wiara i poczucie tego, że Bóg istnieje i że każdego człowieka Bóg kocha. Ona wczoraj dała piękne świadectwo wiary, akceptacji w stosunku do drugiego człowieka i ogromnego szacunku. Niezależnie od tego, kto jakie ma poglądy, każdy z nas jest dzieckiem Boga i ma przynależną godność

- oceniła. 

- Każdy powinien traktować człowieka z należytą godnością. Musimy umieć się porozumieć i wczorajszy ten gest bezsilności i ogromnego uniżenia wobec innego człowieka i jego godności, jest pięknym świadectwem miłości do drugiego człowieka 

- dodała Kwiecień.