Obsesje Tuska. Wściekły atak na PiS, żadnych konkretów

  

Donald Tusk, odpowiadając na przemówienie Jarosława Kaczyńskiego dotyczące rządu technicznego, w ogóle nie odniósł się do 12 zarzutów wobec rządu, przedstawionych przez prezesa PiS. Usłyszeliśmy za to kolejną oskarżycielską mowę wobec PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Szef PO przekroczył granice śmieszności. Zaatakował PiS, że chce przejąć władzę w sposób antydemokratyczny, oskarżył też Jarosława Kaczyńskiego, że powołując się na naukę chrześcijańską, walczy z... wiarą, nadzieją i miłością.

Donald Tusk zarzucił też Prawu i Sprawiedliwości osłabianie państwa na arenie międzynarodowej i podsycanie wojny polsko-polskiej.

Tusk nie odniósł się oczywiście do 12 merytorycznych zarzutów, przedstawionych wcześniej przez Jarosława Kaczyńskiego. Nie wspomniał o bezrobociu, aferach korupcyjnych i zapaści w służbie zdrowia oraz demografii czy oświacie. Zapowiedział jedynie, że "kłamstwa" lidera PiS sprostują w późniejszym czasie ministrowie.

Jarosław Kaczyński, który wyszedł na trybunę sejmową po Tusku, krótko skomentował wystąpienie poprzednika, mówiąc o "obsesji" premiera na punkcie PiS i lidera tej partii. 

Zobacz komentarze polityków po wystąpieniu Donalda Tuska


Zobacz przemówienie Jarosława Kaczyńskiego:


Wystąpienie programowe kandydata na premiera rządu technicznego prof. Piotra Glińskiego:
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

"Śmietanka" rządu PO-PSL przed komisją śledczą! Jest data przesłuchania Tuska

Komisja ds. wyłudzeń VAT / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Donald Tusk, Ewa Kopacz, Bartłomiej Sienkiewicz, Grzegorz Schetyna - to tylko część czołowych polityków rządu PO-PSL, która w najbliższych miesiącach stanie przed sejmową komisją ds. wyłudzeń VAT.

Przesłuchanie najważniejszych postaci w rządzie PO-PSL szef komisji ds. wyłudzeń VAT, Marcin Horała, zapowiadał już od pewnego czasu. Padały nazwiska byłych premierów - Donalda Tuska i Ewy Kopacz, byłych szefów resortu spraw wewnętrznych - Grzegorza Schetynę oraz Bartłomieja Sienkiewicza, czy byłych ministrów gospodarki - Waldemara Pawlaka i Janusza Piechocińskiego. 

Teraz dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do harmonogramu przesłuchań polityków przez komisją VAT-owską. Okazuje się, że "tuzy" rządu PO-PSL staną przed komisją w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. 

- Zostało nam dosłownie trzy miesiące i trzeba jak największą ilość świadków przesłuchać w jak najkrótszym czasie

- mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Błażej Parda z klubu Kukiz 15', zastępca przewodniczącego komisji.

I tak - 4 kwietnia ma zostać przesłuchany były wicepremier Waldemar Pawlak, 24 kwietnia - Janusz Piechociński, 25 kwietnia - Bartłomiej Sienkiewicz, 7 maja - Grzegorz Schetyna, 14 maja - Ewa Kopacz, 15 maja - były minister transportu i były szef Gabinetu Premiera, Sławomir Nowak, a 16 maja - były minister finansów Mateusz Szczurek.

Na przesłuchanie Donalda Tuska wyznaczono wstępnie trzy terminy - 29, 30 oraz 31 maja 2019 r. 

Komisja ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 r. Zgodnie z sejmową uchwałą, ma zbadać prawidłowość i legalność działań oraz występowanie zaniedbań i zaniechań organów i instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego w okresie od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

[polecam:https://niezalezna.pl/253528-rozmowy-z-tuskiem-i-kopacz-na-temat-ogromnych-wyludzen-vat-wojtunik-nie-zapadly-mi-w-pamiec] [polecam:https://niezalezna.pl/246685-chojna-duch-ujawnia-nowe-fakty-w-resorcie-dzialaly-nieformalne-tryby-jestem-zaszokowana]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl