Działacze Młodej Lewicy porównali Balcerowicza do... Mengele. Wpis usunęli i przepraszają

Lewicowym radykałom widać zabrakło czujności, bo w rewolucyjnym zacietrzewieniu porównali reformy Leszka Balcerowicza do działalności niemieckiego zbrodniarza. Po krytycznych wpisach pod postem publikacja została usunięta, a Balcerowicz przeproszony. - Wpis nie wyraża opinii naszego stowarzyszenia i został wstawiony bez wymaganej akceptacji pionu medialnego - napisano w oświadczeniu Zarządu Krajowego Młodej Lewicy.

Zdjęcie ilustracyjne
Autorstwa Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org

Działacze lewicowej młodzieżówki postanowili w specyficzny sposób zaprosić na medialne wydarzenie, którego tematem miały być skutki wolnorynkowych reform autorstwa Leszka Balcerowicza.

- Już dzisiaj na stronie myPolitics Rzecznik Prasowy Młodej Lewicy Wojciech Vincent Sawoniewicz skonfrontuje Leszka B. – Mengelego polskiej gospodarki odpowiedzialnego za hekatombę 1990 roku! Nie może was to ominąć

- napisano w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Twitter/screen

Po fali krytyki post został usunięty, a na oficjalnym profilu Młodej Lewicy na Twitterze ukazało się oświadczenie Zarządu Krajowego, w którym działacze ML odnieśli się „do sytuacji” i przeprosili Balcerowicza za porównanie go do niemieckiego zbrodniarza.

- Jako Młoda Lewica przepraszamy za opublikowane treści. Porównywanie postaci Leszka Balcerowicza do zbrodniarza wojennego nie powinno mieć nigdy miejsca. Wpis nie wyraża opinii naszego stowarzyszenia i został wstawiony bez wymaganej akceptacji pionu medialnego. Dlatego po kilku minutach został zdjęty z naszej tablicy, a osoba odpowiedzialna za sytuację została zdjęta z pełnionej funkcji w Młodej Lewicy

- napisano.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Leszek Balcerowicz #Młoda Lewica

albicla.com@przemyslawobluski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo